Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 7057
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabawa z aparatem. Zupełnie na poważnie

Piątek, 11 marca 2011, 18:43
Aktualizacja: Sobota, 12 marca 2011, 7:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabawa z aparatem. Zupełnie na poważnie
Fot. TEJO
Różnorakie zdjęcia, dzieła uczniów Technikum Fotograficznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Wyspiańskiego, podziwiać można od dziś na wystawie zbiorowej w Klubie Nauczyciela przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze.

– Ta wystawa to swego rodzaju promocja naszej szkoły, a także okazja do prezentacji prac jej uczniów, którzy fotografię i jej teoretyczne oraz praktyczne tajniki zgłębiają podczas zajęć. Zdjęcia są różne, bo uczestnicy mieli pełną dowolność w doborze technik i kadrów – powiedział Krzysztof Zwoliński, opiekun adeptów sztuki fotografowania, którzy bardzo licznie przyszli na wernisaż. Uczestniczył w nim również Leszek Kaniecki, wicedyrektor ZSRiA, który zachęcił do oglądania ekspozycji.

Jedynym „ograniczeniem” – o ile można to tak ująć – było określenie ram tematycznych porzekadłem łacińskim lub cytatem. Każdy z uczestników dostał inne „motto”. Wśród nich: „Convenienter naturae vivere” (żyj w zgodzie z naturą), „Hominem quero” (szukam człowieka) czy też zdanie Oskara Wilde’a „Natura naśladuje sztukę”. Na taki właśnie temat zdjęcia wykonała Kamila Grzebyk. – Fotografia jest moją pasją od dzieciństwa. Lubię zdjęcia makro i portrety… zwierzęce. Na wystawę przygotowałam zdjęcia wiewiórek z cieplickich parków – mówi Kamila. Nie jest to jej pierwsza wystawa: w październiku 2009 roku brała udział w ekspozycji w Teatrze im. Norwida „Teatr nasz widzę ogromny”. – Bo najważniejsza w życiu to dobra zabawa i aparat – oto dewiza fotografującej.

Kamila Grzebyk uwiecznia świat „cyfrowo”, jak większość uczestników. Zdarzyły się jednak prace wykonane techniką analogową, powiększenia na bromie wykonał Michał Czornij: prace ukazują Jelenią Górę inaczej. Poetycko-realistyczną wizję mrocznych zakątków naszego miasta. Niektórzy okrasili swoje prace figlarnymi hasłami. „Nanibyzm, nijakość i pustka zestawem ideologicznym najbliższym sercu mas” – to wyczytamy przy zestawie Filipa Zbyszyńskiego, który zaprezentował ujęcia reportażowe obok ciekawego studium krajobrazu miejskiego i podmiejskiego. Są wśród prac innych uczestników portrety oraz autoportrety.

Po ubiegłorocznej wystawie adeptów studium fotografii dla dorosłych, to w Klubie Nauczyciela już druga ekspozycja środowiska fotografujących skupionego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. W kwietniu 2009 roku swoje prace pokazywał w KN sam Krzysztof Zwoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group