Zalogowanych: 16

Jelenia Góra: Za niskie loty Orła, Pub Gol zwycięski!

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 13:43
Aktualizacja: 13:45
Na zakończenie 3. serii spotkań A-klasy Pub Gol Jelenia Góra podejmował Orła Mysłakowice. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, toczonym w szybkim tempie - zwyciężyli gospodarze 3:2!

Orzeł Mysłakowice miał być jednym z kilku faworytów w walce o awans, jednak od początku sezonu zawodzi. Po porażce na inaugurację w Marciszowie i remisie u siebie z Czarnymi Przedwojów, ekipa Tomasza Woźniczki niespodziewanie wygrała w meczu okręgowego Pucharu Polski z juniorami Karkonoszy Jelenia Góra i wydawało się, że da im to impuls do poprawy wyników.

W meczu na boisku przy ul. Nowej nie brakowało zwrotów akcji... Już na początku spotkania prowadzenie gospodarzom dał Damian Gałek, ale natychmiast golem odpowiedzieli goście (Jakub Nygbur). Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale po zmianie stron było jeszcze więcej emocji. Ulewny deszcz towarzyszył obu ekipom i licznie zgromadzonym kibicom, gdy po objęciu prowadzenia przez przyjezdnych (za sprawą Gęślaka), miejscowi rzucili się do ataku. W 67. minucie wyrównał Damian Gałek, a dwie minuty później Pub Gol cieszył się ponownie, bowiem gola strzelił Łukasz Dziedzic. Więcej goli nie padło i jeleniogórzanie mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w sezonie i awansu na pozycję wicelidera grupy pierwszej A-klasy. Orzeł z dorobkiem 1 punktu jest na 13. pozycji. Liderem jest inny jeleniogórski zespół - Victoria, która jako jedyna ma komplet (okazałych) zwycięstw na swoim koncie.

Pub Gol Jelenia Góra – Orzeł Mysłakowice 3:2 (1:1)

Gole: Gałek 7', Nygbur 8', 1:2 Gęślak 54', 2:2 Gałek 67', 3:2 Dziedzic 69'.

PG: Pawlikowski – Gałek (82' Kurowski), Gawroński (72' Wrzal), Grabski, K. Hamowski, P. Hamowski, Kaszuba, D. Klimek, Kukuła (60' Dziedzic), Lachowicz, Ozimek.
Orzeł: Klec (70' Kustosz) – Zaleszczyk, Stompór, Matuszewski, Matyszkiewicz (70' Błaszczyk, 72' Kafel), Uroda (46' Palimąka), Gęślak, Kaziemko, Nygbur (60' Woźniczka), Szkudlarek, Szpak.
Widzów: 100.

W następnej kolejce (30.08) Pub Gol zagra w Wojcieszowie z Budowlanymi, a Orzeł podejmie Piasta Bolków.