Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6874
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Za nami turniej tenisa dobieranego

Wtorek, 5 maja 2015, 8:32
Aktualizacja: 12:59
Autor: MOS
Jelenia Góra: Za nami turniej tenisa dobieranego
Fot. MOS
W minioną sobotę (2.05) obchodziliśmy uroczyście Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej. Przy tej okazji na kortach przy ul. Sudeckiej odbył się turniej tenisa dobieranego.

Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Chcąc uczcić to święto Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zorganizował na kortach przy ulicy Sudeckiej 42 turniej debla dobieranego. Ciekawostką jest to, że mimo tego że zawodnicy grają w debla są klasyfikowani indywidualnie. W pierwszej rundzie pary deblowe ustalane są drogą losowania. W kolejnych rundach zawodnicy są dzieleni na grupy uwzględniając ilość wygranych pojedynków a pary deblowe dobierane są losowo w ramach danej grupy. Również w ramach grupy następuje losowe kojarzenie przeciwników. Dwóch tych samych zawodników nie może grać ze sobą w parze więcej niż jeden raz.

W sobotnim turnieju wzięło udział 20 zawodników: Marcin Klejnowski, Piotr Szmaland, Krzysztof Orłowski, Przemysław Golubiński, Mirosław Saczkowski, Kornel Kolek, Tomasz Kolek, Andrzej Radziwanowski, Mirosław Witka, Maciej Adamczyk, Maciej Babuch, Barbara Kowalska, Grzegorz Kuśmirek, Dariusz Suszka, Andrzej Muszyński, Andrzej Sztur, Robert Tadajewski, Zbigniew Słupek,. Danuta Cholawo, Janusz Cholawo. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach na 5 kortach najlepszy okazał się Andrzej Muszyński. Drugie miejsce zajął Zbigniew Słupek natomiast na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Barbara Kowalska. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami wręczonymi przez Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze Ireneusza
Taraszkiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group