Jelenia Góra: Za nami rowerowy weekend w Jeleniej Górze

Środa, 24 czerwca 2015, 9:40
Aktualizacja: 9:50
Autor: red.
Miniony weekend (20–21.06) w Jeleniej Górze stał pod znakiem rywalizacji, ale i rekreacji rowerowej, bowiem do stolicy Karkonoszy zjechali się miłośnicy jednośladów z całej Polski, a także z zagranicy. W sobotę międzynarodowy wyścig wygrała Maja Włoszczowska, wśród panów niemal tradycyjnie Marek Konwa, a w niedzielę rywalizowali amatorzy w Bike Maratonie.

Trasa wokół Parku Paulinum firmowana przez Maję Włoszczowską okazała się dla niej szczęśliwa. Tym razem obyło się bez defektu, który w poprzednich latach krzyżował jej plany przed własną publicznością. Na mecie brązowa medalistka Igrzysk Europejskich z Baku (sprzed 1,5 tygodnia) zameldowała się o 89 sekund szybciej niż Iana Belmoina (Ukraina), a na najniższym stopniu podium stanęła Tanja Zakelj (Słowenia). Wśród panów zwyciężył Marek Konwa, który okazał się lepszy o 96 sekund od Fabiana Gigera (Szwajcaria), a od Franka Beemera (Holandia) o 2 minuty i 47 sekund.
Impreza w tym roku otrzymała kategorię Horse Classe, czyli najwyższą z możliwych po zawodach Pucharu Świata.

W niedzielę na malowniczą, ale i wymagającą trasę ruszyli amatorzy w ramach Bike Maratonu (w tym Puchar Polski w maratonie MTB). Rywalizacja na trzech dystansach, a także wyścig dzieci sprawiły, że Park Paulinum tętnił życiem. Wyniki niedzielnych zawodów na bikemaraton.com.pl