Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6981
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Za, a może przeciw - Czwartek bez kieliszka

Środa, 31 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Za, a może przeciw - Czwartek bez kieliszka
Fot. Archiwum
Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni, gdy nie ma w domu dzieci, to jesteśmy niegrzeczni – tak śpiewa kultowy Kazik. Na razie dzieci są w domu, a w czwartek przypada ich międzynarodowe święto. Sejm specjalną uchwałą wezwał, aby 1 czerwca był dniem bez alkoholu.

– Dla bardzo wielu polskich dzieci ten dzień może niczym nie różnić się od pozostałych, być tak samo smutnym a czasem strasznym, jak wiele innych dni w roku. Pełen lęku i bezradności, kiedy pijany tatuś albo mama wszczynają kolejną domową awanturę – napisali parlamentarzyści apelując do osób prowadzących działalność gospodarczą z wyszynkiem, aby w czwartek powstrzymali się od sprzedaży i podawania wyskokowych trunków.

3 Maja, z okazji Święta Konstytucji, jeleniogórscy samorządowcy wystąpili z wnioskiem do handlowców w stolicy Karkonoszy, aby nie tylko nie sprzedawali napitków i trunków, ale i zamknęli sklepy na cztery spusty. Do apelu chyba nikt się nie dostosował: wygrała rzeczywistość ekonomiczna i fakt, że to właśnie w takie święto – z powodu przedłużonego weekendu i rzeszy turystów w mieście – można więcej zarobić.

Dzień Dziecka nie jest państwowym świętem, co zapewne martwi najmłodszych, choć i tak w szkołach raczej mają labę. Niektórzy nieco starsi, choć wciąż niepełnoletni, zapewne strzelą sobie w tym dniu piwko lub tanią nalewkę. Sprzedawcy spojrzą na nich z przymrużeniem oka, bo zysk jest najważniejszy. Chyba że policja zadziała.
W pewnych przypadkach, raczej patologicznych, rodzice też do kieliszka zajrzą i za kołnierz nie wyleją.

W innych krajach zjednoczonej Europy bywają podobne problemy, ale – żadna tamtejsza władza ustawodawcza nie myśli, aby z tego powodu stosować podobne apele.

Co o tym sądzą nasi Czytelnicy? Prosimy o wypowiedzi w komentarzach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group