Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4840
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za, a może przeciw - Czwartek bez kieliszka

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 31 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni, gdy nie ma w domu dzieci, to jesteśmy niegrzeczni – tak śpiewa kultowy Kazik. Na razie dzieci są w domu, a w czwartek przypada ich międzynarodowe święto. Sejm specjalną uchwałą wezwał, aby 1 czerwca był dniem bez alkoholu.

– Dla bardzo wielu polskich dzieci ten dzień może niczym nie różnić się od pozostałych, być tak samo smutnym a czasem strasznym, jak wiele innych dni w roku. Pełen lęku i bezradności, kiedy pijany tatuś albo mama wszczynają kolejną domową awanturę – napisali parlamentarzyści apelując do osób prowadzących działalność gospodarczą z wyszynkiem, aby w czwartek powstrzymali się od sprzedaży i podawania wyskokowych trunków.

3 Maja, z okazji Święta Konstytucji, jeleniogórscy samorządowcy wystąpili z wnioskiem do handlowców w stolicy Karkonoszy, aby nie tylko nie sprzedawali napitków i trunków, ale i zamknęli sklepy na cztery spusty. Do apelu chyba nikt się nie dostosował: wygrała rzeczywistość ekonomiczna i fakt, że to właśnie w takie święto – z powodu przedłużonego weekendu i rzeszy turystów w mieście – można więcej zarobić.

Dzień Dziecka nie jest państwowym świętem, co zapewne martwi najmłodszych, choć i tak w szkołach raczej mają labę. Niektórzy nieco starsi, choć wciąż niepełnoletni, zapewne strzelą sobie w tym dniu piwko lub tanią nalewkę. Sprzedawcy spojrzą na nich z przymrużeniem oka, bo zysk jest najważniejszy. Chyba że policja zadziała.
W pewnych przypadkach, raczej patologicznych, rodzice też do kieliszka zajrzą i za kołnierz nie wyleją.

W innych krajach zjednoczonej Europy bywają podobne problemy, ale – żadna tamtejsza władza ustawodawcza nie myśli, aby z tego powodu stosować podobne apele.

Co o tym sądzą nasi Czytelnicy? Prosimy o wypowiedzi w komentarzach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~sajlent 31-05-2006 23:15
jestem za tym by w dzien dziecka nie pic alkoholu
~IgorekYa 1-06-2006 7:34
Taka jest prawda, że nawet jak ktoś nie będzie mógł kupić to kupi wcześniej...Moim zdaniem "Czwartek bez kieliszka" jest głupim pomysłem bo i tak się nie przemówi do rozumu alkoholika. A parlamentarzyści niech znajdą sobie lepszą robotę bo i tak nic nie robią...
~guine 1-06-2006 10:30
Nasi parlamentarzyści i radni naprawdę nie mają chyba nic do roboty. W sejmie głosuje się nad komisjami śledczymi, rozwiązaniami, apelami a gospodarka Polski leży i kwiczy. W ratuszu pisze się apele, daje podwyżki prezydentowi bądź laptopy a drogi dalej dziurawe i brudne, a firmy uciekają z tego końca świata aż się kurzy. Jaki piękny kraj.
~Olo#4 1-06-2006 11:45
A mnie się podoba dzień bez pijanych dzieci...
~Stashek stashek@centrum.cz 1-06-2006 19:52
Może by więc nie sprzedawać alkoholu równiez w Dzień Matki i Dzień Ojca? A Dzień Dziadka i Dzien Babci? Wszak to źle żeby dzieci widziały poszczególnych członków rodziny zalanych w dni ich swięta. Ponadto proponuję prohibicję w: Dzień Piekarza (2. wrzesień), Dzień Kolejarza (14. wrzesień), Dzień Energetyka (14. sierpień), bo kto to widział, żeby był pijany piekarz, kolejarz, czy, nie daj Panie Boże- energetyk! A może w ogóle cały maj bez alkoholu? Wszak maj to Kanadyjski Miesiąc Masturbacji. Ponoć alkohol zmniejsza potencję, więc w geście solidarności z Kanadyjczykami, którym potencja jest w tym miesiacu potrzebna, Polacy mogliby nie pić. Przydałaby się prohibicja również w Światowy Dzień Musztardy (5. sierpień), bo jak musztarda, to i kiełbasa albo szyneczka, a jak wędliny, to i kieliszek. Niewychowawcze. Wszystkie te daty są prawdziwe, są takie dni! A tak na serio- widać, że te durnie nie mają co robić- bo kto chciał popić dzisiaj, to zakupił sobie więcej wczoraj- i tyle! P.S.- A co z tymi, którzy po wypiciu paru kieliszków są mniej agresywni... ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group