Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5493
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Z wiaduktu rzucali brukiem w samochody

Wtorek, 15 stycznia 2008, 7:47
Aktualizacja: 13:38
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Z wiaduktu rzucali brukiem w samochody
Fot. Archiwum
16–latek i jego o cztery lata starszy kompan urządzili sobie niebezpieczną zabawę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawców złapała policja.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na autostradzie A–4 na węźle Legnica–Złotoryja. Około godz. 15.00 policjanci zauważyli dwóch mężczyzn stojących na wiadukcie nad autostradą.
Gdy funkcjonariusze dojeżdżali do wiaduktu spadły z niego dwie kostki brukowe, bezpośrednio pod jadące pojazdy. Gdy zatrzymali się, aby zobaczyć, czy nikomu nic się nie stało, zauważyli jak dwaj mężczyźni z wiaduktu uciekają w kierunku najbliższej miejscowości.

Nie reagowali na wezwania do zatrzymania się. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Jeden pobiegł, natomiast drugi radiowozem udał się w kierunku wioski, w celu odcięcia im drogi ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 i 20 lat.

Policjanci udowodnili 16–latkowi spowodowanie zagrożenia na drodze, a obecnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz udział w nim drugiego z mężczyzn. W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało, ale tak nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. – Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje – poinformował kom. Krzysztof Zaporowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group