Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12247
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Z policji do straży KPN–u

Środa, 19 stycznia 2022, 8:04
Autor: WAC
Powiat: Z policji do straży KPN–u
Fot. KPN
Były komendant policji w Jeleniej Górze Bogumił Kotowski został nowym komendantem straży Karkonoskiego Parku Narodowego.

Bogumił Kotowski po 25 latach służby w policji kilka dni temu przeszedł na emeryturę. Ostatnio był komendantem powiatowym policji w Złotoryi. Wcześniej zajmował szereg stanowisk w pionie prewencji oraz wspomagającym. Między innymi w latach 2014 – 2016 pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Od czerwca 2016 roku był zastępcą komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze, a od sierpnia 2019 do grudnia 2020 roku pełnił obowiązki komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze. Był też radnym miejskim w Jeleniej Górze.

Straż Karkonoskiego Parku Narodowego to umundurowana i uzbrojona formacja o uprawnieniach policyjnych, klasyfikowana jako straż ochrony przyrody i zaliczana do policji administracyjnych. Jej funkcjonariusze wykonują zadania związane z ochroną mienia oraz zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie ochrony przyrody w KPN. Strażnikom KPN przysługuje prawo do m.in.: legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia oraz świadków, kontroli dowodów wniesienia opłat za wstęp do parku narodowego, zatrzymywania i przekazywania policji osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu oraz przeglądania zawartości bagaży, przeszukiwania pomieszczeń i innych miejsc, kontroli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie parku narodowego. Funkcjonariusz straży parku może być wyposażony w broń bojową oraz broń myśliwską. W określonych przypadkach może użyć lub wykorzystać środki przymusu bezpośredniego i broń palną.

Twoja reakcja na artykuł?

21
25%
Cieszy
31
37%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
4%
Smuci
8
10%
Złości
19
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
386
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group