Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6346
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Z policji do straży KPN–u

Środa, 19 stycznia 2022, 8:04
Autor: WAC
Powiat: Z policji do straży KPN–u
Fot. KPN
Były komendant policji w Jeleniej Górze Bogumił Kotowski został nowym komendantem straży Karkonoskiego Parku Narodowego.

Bogumił Kotowski po 25 latach służby w policji kilka dni temu przeszedł na emeryturę. Ostatnio był komendantem powiatowym policji w Złotoryi. Wcześniej zajmował szereg stanowisk w pionie prewencji oraz wspomagającym. Między innymi w latach 2014 – 2016 pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Od czerwca 2016 roku był zastępcą komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze, a od sierpnia 2019 do grudnia 2020 roku pełnił obowiązki komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze. Był też radnym miejskim w Jeleniej Górze.

Straż Karkonoskiego Parku Narodowego to umundurowana i uzbrojona formacja o uprawnieniach policyjnych, klasyfikowana jako straż ochrony przyrody i zaliczana do policji administracyjnych. Jej funkcjonariusze wykonują zadania związane z ochroną mienia oraz zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie ochrony przyrody w KPN. Strażnikom KPN przysługuje prawo do m.in.: legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia oraz świadków, kontroli dowodów wniesienia opłat za wstęp do parku narodowego, zatrzymywania i przekazywania policji osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia, zatrzymywania i dokonywania kontroli środków transportu oraz przeglądania zawartości bagaży, przeszukiwania pomieszczeń i innych miejsc, kontroli podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie parku narodowego. Funkcjonariusz straży parku może być wyposażony w broń bojową oraz broń myśliwską. W określonych przypadkach może użyć lub wykorzystać środki przymusu bezpośredniego i broń palną.

Twoja reakcja na artykuł?

21
27%
Cieszy
30
38%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
4%
Smuci
8
10%
Złości
15
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group