Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2359
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Pegazem bliżej europejskiej rzeczywistości

Środa, 7 stycznia 2009, 10:27
Aktualizacja: 10:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Z Pegazem bliżej europejskiej rzeczywistości
Fot. ....
Czterdziestu Dolnoślązaków – głównie absolwentów wyższych uczelni i osób, które kiepsko radzą sobie na rynku pracy – przebywało na 12–tygodniowych stażach w Holandii, gdzie zdobyło doświadczenie, które ma zaowocować poprawą ich bytu w przyszłości.

Wszystko dzięki Stowarzyszeniu „Pegaz”, które zorganizowało staże w ramach programu Leonardo da Vinci – w zakresie kształcenia zawodowego, projekt pn „Młody przedsiębiorca na europejskim rynku w Holandii”.

Projekt był adresowany do 40 uczestników z Regionu Dolnego Śląska, młodych ludzi, absolwentów szkół i wyższych uczelni, osób znajdujących się w złej sytuacji na rynku pracy, nie mogących znaleźć zatrudnienia z powodu: braku odpowiednich kwalifikacji, wysokiego bezrobocia oraz osób pracujących w deficytowych gospodarstwach rolnych.

Partnerem holenderskim w projekcie była firma Contec Holding B.V. posiadająca wieloletnie doświadczenia w organizowaniu staży dla studentów z różnych krajów Unii Europejskiej. Contec Holding B.V dzięki wieloletniej współpracy z mikro przedsiębiorstwami znalazł dla naszych stażystów miejsca praktyk, które pozwoliły na pełne zrealizowanie zadań i celów przyjętych w projekcie.

Uczestnicy zaprzyjaźniali się z europejskim rynkiem pracy podczas stażów zawodowych w przedsiębiorstwach wykorzystujących najnowocześniejsze technologie zarządzania, ochrony środowiska i informacyjno-komunikacyjne. Ponadto zapoznanie się z nowoczesnymi formami organizacji pracy oraz systemami jakości ISO i HCCP - wdrażanymi nawet w niewielkich firmach rodzinnych. W tych ramach uczyli się komunikacji w języku obcym oraz nabywali wiedzę praktyczną, między innymi, w zakresie promocji i sprzedaży

Pobyt stażystów w gospodarstwach holenderskich pozwolił stażystom na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania rodzinnych firm , w oparciu o normy produkcyjne obowiązujące w krajach UE. – W ciągu 12-stu tygodni praktyki w gospodarstwach zapoznali się ze sposobami funkcjonowania i organizacją pracy w mikro przedsiębiorstwie. Pozwoli im to na wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności do prowadzenia własnych przedsiębiorstw w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group