Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6926
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Z nożem po pieniądze

Piątek, 6 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2007, 13:19
Autor: DOB
Kotlina Jeleniogórska: Z nożem po pieniądze
Fot. DOB
Kulisy napadu na pocztę w Piechowicach. Odzyskano cztery tysiące złotych, a sprawca, który ukrył łup w pościeli, trafił za kratki. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

To nie scena z filmu sensacyjnego tylko opis wczorajszego napadu na pocztę w Piechowicach. Mężczyzna wtargnął do urzędu ok. 13.30. Przeskoczył przez ladę i wyjął nóż. Przerażona kasjerka oniemiała, w tym czasie bandyta wyjął z szuflady pieniądze (ok. 4 tysięcy złotych) i uciekł. Całe zdarzenie trwało raptem kilkadziesiąt sekund.

Udało się go zatrzymać dzięki pomocy jednego z mieszkańców, który obserwował to zdarzenie. Podążył za sprawcą i w międzyczasie powiadomił policję. Bandzior jednak zniknął mu z pola widzenia na pobliskim blokowisku.

– Świadek zapamiętał jego wygląd. Na podstawie rysopisu dzielnicowi z Piechowic i Cieplic wytypowali 2 osoby, które mogłyby to zrobić. Jak się okazało po poszukiwaniach, jeden z tych typów okazał się trafny i sprawcę udało się zatrzymać – mówi podkomisarz Bogumił Kotowski z jeleniogórskiej policji.

Napastnik to 22-letni mieszkaniec Piechowic Wojciech P., był wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne. Znaleziono przy nim nóż oraz pieniądze, które ukrył w mieszkaniu, w pościeli. Rano był przesłuchiwany przez policję. Jeszcze dzisiaj ma zapaść decyzja o jego aresztowaniu.
Pocztę wczoraj zamknięto, od piątku funkcjonuje już normalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group