Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8469
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Niemcami bardziej niż z Ukrainą

Środa, 22 czerwca 2016, 14:27
Aktualizacja: 14:31
Autor: "Wodnik"
Jelenia Góra: Z Niemcami bardziej niż z Ukrainą
Fot. Archiwum Wodnika
Działąjący w jeleniogórskim "Wodniku" system monitoringu wody pozwala analizować pracę urządzeń sieci – pompowni, zestawów hydroforowych, itd. Zbiera informacje dostarczane przez zamontowaną aparaturę, a następnie prezentuje je w formie wykresów na komputerowym ekranie. Dzięki temu można, na przykład, zobrazować ciśnienie wody w rurociągu oraz jej poziom w zbiornikach – wszystko w dowolnych przedziałach czasowych.

- Tuż przed meczem z Niemcami mieszkańcy Zabobrze zużywali około 320 metrów sześciennych wody na godzinę - mówi marek Szubartowski z PWiK "Wodnik". - W czasie pierwszej połowy zużycie spadło o jedną trzecią, by w przerwie poszybować w górę, a następnie, tuż po niej, znowu spaść do nieco ponad 200 metrów sześciennych na godzinę.

Analizując zużycie wody można dojść do wniosku, że mecz Polski z Ukrainą nie był już dla jeleniogórzan tak ekscytujący. W jego trakcie zużycie wody spadło już bowiem nie o ponad 100 metrów sześciennych, a „tylko” o 70 metrów sześciennych na godzinę.

System monitoringu sieci działa w czasie rzeczywistym. Na co dzień pozwala na uchwycenie właśnie zdarzeń nietypowych i awaryjnych oraz znacznie przyspiesza reakcje na nie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group