Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Z nawigacją nie zawsze do celu

Niedziela, 4 lipca 2021, 6:03
Autor: WAC
Powiat: Z nawigacją nie zawsze do celu
Fot. GOPR
O tym, jak zawodna bywa nawigacja elektroniczna w górach przekonała się turystka, która w ubiegły piątek (2.07) uległa kontuzji nogi w Górach Izerskich.

Około godziny 15:30 ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyjął zgłoszenie od poszkodowanej, która w wyniku nawigowania za pomocą aplikacji w smartfonie, zeszła ze szlaku. Wchodząc w ciężki teren kobieta doznała kontuzji nogi, który uniemożliwiała jej dalsze poruszanie się.

Do wypadku zostały zadysponowane dwa zespoły ratowników górskich, które odnalazły kobietę w niedostępnym terenie Gór Izerskich, pomiędzy Głównym Szlakiem Sudeckim, a Drogą Górno – Kwisową. Jest to rejon mocno zarośnięty, podmokły. Po zabezpieczeniu poszkodowanej została ewakuowana przy pomocy wózka alpejskiego, a następnie samochodem do Rozdroża Izerskiego, gdzie została przekazana służbom Ratownictwa Medycznego.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy aplikacja w smartfonie wpuściła kogoś w tzw. "maliny” - informują goprowcy. - Dlatego apelujemy o dokładne planowanie tras, kierowanie się po szlakach przy pomocy klasycznych map, ewentualnie urządzeń GPS. Polecamy też zainstalowanie w telefonie aplikacji RATUNEK, to w razie wypadku ułatwi nam działanie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
14%
Cieszy
16
31%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
8%
Smuci
6
12%
Złości
17
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group