Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7784
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Z Mistrzostw Niemiec na jeleniogórski Power Stage!

Czwartek, 14 maja 2015, 10:41
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2015, 20:49
Autor: MDvR
Niemcy: Z Mistrzostw Niemiec na jeleniogórski Power Stage!
Fot. użyczone
Przed załogą Ulter Sport Rally Team kolejne wyzwanie. Już w najbliższy weekend Jerzy Tomaszczyk z Łukaszem Włochem wystartują w trzeciej rundzie ADAC Opel Adam Cup zaliczanym do Mistrzostw Niemiec. Polska załoga zajmuje piąte miejsce w punktacji tych prestiżowych rozgrywek, co przy bardzo mocnej konkurencji 20 identycznych samochodów i wyśmienitych zawodników jest powodem do zadowolenia.

Przed nami start w Thüringen Rallye i szansa do zdobycia kolejnych punktów w klasyfikacji Opel Adam Cup. Mamy nadzieję, że załoga Ulter Sport - Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Włoch w najlepszy sposób wykorzystają potencjał pucharowego Opla Adama, a trzecia runda rozgrywek będzie dla nich bardzo udana.

Jerzy Tomaszczyk: - Przed nami trzeci występ w tegorocznych rozgrywkach ADAC Opel Adam Cup. To moment w sezonie, kiedy trzeba jechać naprawdę szybko aby móc myśleć o osiąganiu czołowych rezultatów. Poziom zawodników jest bardzo wysoki,
o czym przekonaliśmy się na "własnej skórze" - nawet najmniejsze problemy powodują błyskawiczny spadek o kilka miejsc w klasyfikacji. Jednak właśnie to jest piękne w tym sporcie. Bardzo dobrze czuję się za kierownicą Opla Adama i uważam, że jest to wyśmienity samochód rajdowy. Świetnie się prowadzi i pozwala na rozwijanie się potencjału załogi, co jest dla mnie i naszego zespołu bardzo ważne. Do Thuringen Rallye podchodzimy tak samo jak do każdej rundy w tym sezonie. Musimy być doskonale przygotowani i skoncentrowani, aby walczyć o najlepsze pozycje. Jeżeli unikniemy błędów na mecie powinniśmy być bardziej zadowoleni z wyników. Dziękujemy firmom Ulter Sport - układy wydechowe, Nova Trading - dystrybutor stali szlachetnych, Motul oleje, Olpol dystrybutor marek olejowych najwyższej jakości, Dealer Opel Wawrosz, Darma i Interia.pl. Bez Was nasz start nie byłby możliwy.

Łukasz Włoch: - To będzie dla nas bardzo ważny start. Podczas pierwszego i drugiego rajdu pokazaliśmy nasz potencjał, a nasz wynik na mecie dał nam solidne punkty i obecnie jesteśmy piątą załogą ADAC Opel Adam Cup. Pierwszy zawodnik odskoczył punktowo od reszty, sezon jest długi ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia i wszyscy w zespole Ulter Sport Rally Team wiemy że stać nas na więcej. Myślę, że w tym momencie bardzo dobrze rozumiemy się już z naszym samochodem i potrafimy lepiej wykorzystać jego potencjał. Także nasza współpraca w samochodzie układa się bardzo dobrze, co przy bardzo wyrównanej stawce i zagranicznych startach na zupełnie nowych odcinkach specjalnych ma duże znaczenie. Liczymy na dobry występ na Thuringen Rallye i zachęcamy do kibicowania naszej załodze. O przebiegu rywalizacji będziemy Was informować na bieżąco na naszych profilach na portalu FB.

USRT ma jeszcze jedną niespodziankę dla polskich kibiców. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pokażemy się podczas niedzielnego odcinka Galeria Sudecka w Jeleniej Górze. 30. jubileuszowy Rajd Karkonoski to domowy rajd Łukasza Włocha a większość tej próby widać z okien jego domu. Ukłony należą się organizatorom rajdu którzy, ułożyli piękną trasę a odcinki specjalne usatysfakcjonują wszystkich zawodników.

Jerzy Tomaszczyk: - Bardzo żałujemy że nie możemy pokonać wszystkich wspaniałych odcinków, tym bardziej że to właśnie na tym rajdzie pięć lat temu po raz pierwszy wystartowała nasza załoga i od tego wszystko się zaczęło.

Łukasz Włoch: - Cieszę się że na luzie, bez presji na wynik, możemy pokazać się naszym kibicom. Wiem że na odcinku Galeria Sudecka Was nie zabraknie. Cieszymy się również z tego że to będzie debiut samochodu Opel Adam na polskich trasach rajdowych. Rajd Karkonoski jest wyjątkowym wydarzeniem, już nie raz podczas tej imprezy widzowie mieli okazję zobaczyć samochody nie startujące do tej pory w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group