Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 9806
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Z Icemanem i morsami w Przesiece

Piątek, 29 listopada 2013, 8:30
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2013, 7:41
Autor: Hew
Region: Z Icemanem i morsami w Przesiece
Fot. Archiwum Organizatora
Podczas gdy pierwszy śnieg pobielił szczyty Karkonoszy w Przesiece idą pełną parą przygotowania do dwóch wydarzeń, na których wspomnienie u wielu spośród nas pojawia się natychmiast gęsia skórka. Mowa tu o Biegu Icemana oraz kąpieli morsów w wodospadzie Podgórnej zaplanowanych na 28 grudnia.

Pierwsze z wydarzeń będzie miało miejsce już po raz drugi, a jego flagowa postać to Wim Hof – adept tybetańskiej szkoły medytacji Tumom, m.in. triumfator biegu boso i w samych spodenkach na szczyt Kilimandżaro, uczestnik odbywającego się przy - 20º C maratonu boso w podbiegunowych stronach Finlandii, człowiek łączący medytację oraz ekstremalne działania w bardzo niskich temperaturach, a od niedawna mieszkaniec Przesieki.

Pan ten – zwany Icemanem zaprasza chętnych do udziału w niecodziennym wspólnym biegu – panie biegną w krótkich spodenkach, skąpych koszulkach i butach sportowych, a panowie tylko w spodenkach i w butach – na dwóch, wiodących górskimi szlakami i przecinkami, trasach: 5 i 15 kilometrowej. Bieg, którego organizatorem jest Rada Odnowy Przesieki, rozpocznie się 28 grudnia o godzinie 13 przy wodospadzie Podgórnej. Osoby chętne do uczestnictwa w nim powinny dokonać zgłoszenia na stronie internetowej www.bieg-icemana.tu.info.pl, gdzie zamieszczone są też bardziej szczegółowe informacje o imprezie. Zapisy rozpoczną się 1 grudnia o godzinie 0.00. Warto się pospieszyć, gdyż w biegu na każdej z tras – ze względu na wymogi bezpieczeństwa – uczestniczyć może po 50 osób.

Nim nastąpi start Biegu Icemana, również 28 grudnia o godzinie 12 rozpocznie się – tradycyjna już – kąpiel morsów w wodospadzie Podgórnej. Jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawsze nakrycie głowy, a po wynurzeniu się z lodowatej wody rozgrzać przy ognisku.

Nie sposób przewidzieć dzisiaj czy 28 grudnia w Przesiece będzie leżał śnieg i jaka będzie temperatura. Jedno jest jednak pewne, ekstremalny Bieg Icemana i zimowa kąpiel w Podgórnej dostarczą niezapomnianych wrażeń ich uczestnikom oraz osobom, które podziwiać będą wyczyny tych ludzi. Słowem, koniec roku w Przesiece zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, a wszystko to dzięki grupie jej mieszkańców zaangażowanych bez reszty w organizację opisanych powyżej wydarzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy przez całe wakacje pozostanę na miejscu czy też gdzieś wyjadę na tydzień lub dwa?

Oddanych
głosów
30
Pozostanę na miejscu
57%
Gdzieś wyjadę np. nad morze
43%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group