Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8923
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Borowice: Z gitarą i poezją

Sobota, 13 lipca 2019, 6:27
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 21:45
Autor: WAC
Borowice: Z gitarą i poezją
Fot. WAC
Tradycji stało się zadość. Odśpiewaniem „Sielanki o domu” z repertuaru zespołu „Wolna Grupa Bukowina” rozpoczęła się wczoraj (12.07) w Borowicach 31. edycja „Gitarą i...czyli borowickich spotkań z poezją śpiewaną”.

Borowicka impreza niezmiennie cieszy się powodzeniem miłośników piosenki ze skłaniającymi do refleksji tekstami. Choć z biegiem lat festiwal ewaluuje i na imprezie poza piosenką typowo turystyczną i poetycką pojawiają się inne gatunki muzyczne, nic nie straciła ona na swojej atrakcyjności.

Od jakiegoś czasu głównym organizatorem „Gitarą i...” jest gmina Podgórzyn. Wójt Mirosław Kalata w asyście prowadzącego koncert aktora Jacka Grondowego dokonał otwarcia imprezy. Po nich na scenie pojawiła się jeleniogórska grupa „W tym sęk”. W trakcie swojego występu poza utworami własnymi wykonali piosenki z repertuaru Hanny Banaszak, Ewy Bem i Stanisławy Celińskiej.

Wielkie wrażenie na publiczności zrobił kolejny występ duetu Mirosław Czyżykiewicz i Witold Cisło. W jego trakcie słuchacze poza wysłuchaniem poruszających interpretacji M. Czyżykiewicza utworów autorskich oraz poezji m.in. Włodzimierza Wysockiego, Edwarda Stachury i Josipa Brodskiego mogli podziwiać też świetną grę na gitarach obu muzyków. Pierwszy dzień „Gitarą i...” zakończył występ projektu Fisz, Emade, Tworzywo.

Jestem tu już nie wiem który raz i co roku nie wyobrażam sobie żeby mnie tu nie było - mówi pan Edward z Jeleniej Góry. - Lubię klimat tych koncertów i fakt, że organizatorzy zapraszają wartościowych wykonawców. Na kilka godzin można zapomnieć o bożym świecie zwłaszcza, że na polanie komórki nie mają zasięgu.

Dziś drugi dzień „Gitarą i...”. Od 18.00 wystąpią: Joanna Bejm, Król, Leski i Edyta Geppert. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

29
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
989
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group