Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5913
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Dobromiłą o Grenlandii

Niedziela, 2 lutego 2020, 9:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 lutego 2020, 10:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z Dobromiłą o Grenlandii
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejnym gościem projektu Odrobinę Kultury była Dobromiła Młynarska, która podczas spotkania w Jeleniogórskim Centrum Kultury opowiadała (nie tylko) o swojej przygodzie z Grenlandią. Co ciekawe, pochodząca z Wolimierza wegetarianka znalazła się w obozie dla myśliwych i dała radę!

Wszystkich gości Jagody Maląg i Pauliny Łobockiej łączy młodzieżowa grupa teatralna STA-ART przy Teatrze Odnalezionym i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Dobromiła Młynarska to postać, której ciężko siedzieć w miejscu - lubi poznawać świat, często spontanicznie.

Na Grenlandię trafiłam przez grupę na Facebook'u. Dowiedziałam się, że mogę tam pracować i w 3 dni musiałam tam być. Z tego całego chaosu nie dopatrzyłam się, że to obóz dla myśliwych, a ja jestem całe życie wegetarianką - z rodziną ratujemy zwierzątka od złego. Było bardzo ciężko - to był chyba najbardziej intensywny miesiąc w moim życiu - wyznała D. Młynarska, która podczas spotkania mówiła o wewnętrznej walce moralności.
Byłam na zupełnym odludziu - do obozu, w którym spędziłam miesiąc, trzeba było płynąć 3 godziny motorówką przez lodowiec. W wiosce mieszkało 9 osób - tam są zupełnie inne priorytety w życiu - mówiła Dobromiła z Wolimierza.

W trakcie spotkania była też mowa o innych, spontanicznych podróżach Dobromiły Młynarskiej, która pokazała wiele ciekawych zdjęć, również drastycznych - pokazujących polowania na Grenlandii.

Kolejnym gościem projektu społecznego w ramach Zwolnionych z teorii będzie Aleksandra Gałka, który w sobotę (8.02, godz. 17:00, sala 212 JCK) opowie o produkcji filmowej.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group