Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 6006
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z czym przychodzą mieszkańcy do prezydenta

Wtorek, 8 listopada 2011, 10:50
Aktualizacja: 10:51
Autor: UM
Ponad 20 osób niespełna dwa tygodnie temu i kolejnych dziesięcioro w poniedziałek, 7.11. przyjął prezydent miasta, Marcin Zawiła. Łącznie od początku roku szef miasta i jego zastępcy przyjęli ponad 720 jeleniogórzan.

– Poniedziałkowe rozmowy dotyczyły głównie spraw mieszkaniowych i bytowych – powiedział M. Zawiła – ale nie tylko. Szczególnie cenię sobie tych gości urzędu miejskiego, którzy przychodzą ze sprawami dotyczącymi nie tylko swoich osobistych problemów, choć one dla każdego z nas są w oczywisty sposób najważniejsze.

Często się jednak zdarza – tak jak wczoraj – że rozmawiają o problemach sublokalnych, sprawach kłopotliwych dla jakiegoś konkretnego kwartału miasta, czy jednej konkretnej ulicy, co Marcin Zawiła odbierA jako wyraz troski o wspólne sprawy.

Faktem jest, że czasami do urzędu zgłaszają się ludzie, których kłopoty dotyczą zupełnie innych sfer życia, m.in. ich relacji w ramach spółdzielni mieszkaniowych, które w każdym mieście są autonomicznymi organizmami, których życie regulują zarządy tych społeczności. Wówczas samorządowcy mogą im poradzić tyle tylko, by zgłaszali się do kompetentnych, właściwych dla sprawy administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group