Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5578
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Z bronią na śniegu

Piątek, 2 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Kotlina Jeleniogórska: Z bronią na śniegu
Fot. MKS Karkonosze
Bardzo dobrze wypadli biathloniści z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby w igrzyskach młodzieży oraz mistrzostwach Dolnego Śląska.

Zawody rozegrano na Polanie Jakuszyckiej. Pierwszego dnia ponad 150 osób z dolnośląskich szkół podstawowych oraz gimnazjów wystartowało w Gimnazjadzie oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Nie zabrakło zaciętej rywalizacji i dobrej zabawy. W wśród dziewcząt w klasyfikacji gimnazjów wygrało Gimnazjum Sportowe w Dusznikach Zdroju, a wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się SP nr 15 w Jeleniej Górze. W kategorii chłopców zwyciężyło Gimnazjum w Szklarskiej Porębie i Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze.
Korzystając z utrzymującego się jeszcze śniegu organizatorzy przeprowadzili Mistrzostwa Dolnego Śląska w biathlonie, należące do cyklu Pucharu Polski. Na starcie pojawiło się prawie stu zawodników z klubów sportowych z całej Polski. Najlepszymi seniorami okazali się Paweł Lasek z AZS AWF Wrocław oraz Jan Litwin z BKS WP Kościelisko zdobywając złote medale w sprincie oraz biegu masowym (start wspólny). W sprincie pierwsze miejsca zdobyli w swoich kategoriach wiekowych: Dominika Sobczak oraz Wojciech Maryniarczyk z BKS WP Kościelisko reprezentujący również Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, Kamila Czerniak oraz Adrian Jaworski z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba, Paulina Lechowska oraz Łukasz Młynarek z UKS Lider/SP 18 Katowice. W biegu masowym najlepsi okazali się: Anna Pitoń oraz Grzegorz Penar (BKS WP Kościelisko/ZSMS Zakopane), Kamila Czerniak (MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba), Marcin Skowron (KS AZS AWF Katowice), Martyna Zięba oraz Łukasz Młynarek (UKS Lider SP 18 Katowice)
W Jakuszacach mimo, śnieg z dnia na dzień topnieje, trasy wciąż nadają się do jazdy na nartach. Cały czas ratraki szykują tory dla zawodników oraz turystów. Do wykorzystania codziennie jest blisko 100 km tras, na których można trenować oraz rekreacyjnie przespacerować się na nartach do pobliskich schronisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group