Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5877
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Yaga przeniosła widzów w świat francuskiej bohemy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 lutego 2015, 8:46
Aktualizacja: 10:03
Autor: Mea
Fot. Mea
– Piosenki w wykonaniu krakowskiej artystki Yagi brzmiały rewelacyjnie – mówili słuchacze spektaklu muzycznego „Yaga w repertuarze Edith Piaf”, który odbył się wczoraj (21.02) w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Yaga, czyli Jadwiga Kowalik, od dawna interesuje się piosenka francuską. Niegdyś występowała w Piwnicy pod Baranami. – Od zawsze jednak czułam, że w Paryżu jest moje miejsce i tam też kontynuowałam edukację muzyczną. Związana byłam z paryskim Teatrem Essaion. Z wykształcenia jestem dyrygentem, ale postanowiłam zmierzyć się z piosenką francuską. Najpierw śpiewałam utwory kompozytorki Barbary, później Juliette Greco, a obecnie Edith Piaf – mówiła Yaga.

Artystka zaprezentowała swoją interpretację takich przebojów, jak: „Padam… Padam…”, „Milord”, „Akordeonista” „Umarłe liście”, czy też „Hymn miłości”. Akompaniował jej na akordeonie Walenty Dubrowski z Ukrainy. Yaga przygotowuje kolejny koncert, tym razem z repertuaru Charlesa Aznavour'a.

Publiczność była oczarowana Jadwigą Kowalik. – Ciekawy głos, a repertuar doskonały – stwierdziła Grażyna Sławińska z Jeleniej Góry. – Żona namówiła mnie, by przyjść na koncert i nie żałuję – dodał jej mąż, Mirosław Sławińki.

– Lubię piosenkę francuską, a szczególnie Edith Piaf. Powinno być więcej takich koncertów – mówiła Ewa Korona z Jeleniej Góry. - Piosenkarka ma piękny głos i świetnie zaśpiewała utwory Piaf – dodał Alfred Korona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Barbara.59 22-02-2015 19:40
Byłam w sobotę, bardzo dobry koncert. Brawa dla Zdrojowego! A teraz czekam na ujadanie etatowych hejterów z Norwida, którzy nie mogą znieść że inne teatry organizują lepsze spektakle niż oni.
~diko 23-02-2015 14:11
Świetny koncert i jak zwykle z Zdrojowym! Brawa! A Norwid... Cóż ciszej nad tą trumną, to już nędzny teatrzyk z aktorami po gimnazjach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group