Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9466
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XX Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” już wkrótce

Wtorek, 5 lutego 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:33
Autor: Mea
Jelenia Góra: XX Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” już wkrótce
Fot. Archiwum Organizatora
Koncerty mistrzów w Filharmonii Dolnośląskiej oraz warsztaty muzyczne w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki odbędą się w ramach XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Gwiazdy Promują”. Rozpocznie się on 7 lutego warsztatami i potrwa do 15 lutego. Celem festiwalu jest promocja najwybitniejszych polskich, młodych laureatów konkursów muzycznych lansowanych przez świetnych pedagogów– artystów o uznanym dorobku.

Od 7 lutego będą warsztaty: gry na fortepianie prowadzone przez prof. Andrzeja Jasińskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach, gry na skrzypcach (prof. Tadeusz Gadzina z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie), wiolonczeli (prof. Tomasz Strahl z UMFC w Warszawie), klarnecie i saksofonie (prof. Mieczysław Stachura z Akademii Muzycznej we Wrocławiu). W programie są zajęcia zajęciach z kameralistyki, akompaniamentu i fortepianu (prof. Regina Michalak z Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz panele dyskusyjne.

Wykładowcy poprowadzą również koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej. Inauguracja obchodów Roku Witolda Lutosławskiego z koncertem pod dyrekcją Jerzego Swobody w wykonaniu Tomasza Strahla (wiolonczela) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się 8 lutego o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Bilety są w cenie 30 zł i 20 zł.

9 lutego godz. 19.00 pod kierownictwem Romana Lasockiego rozpocznie się koncert w wykonaniu Bogdana Makala - bas-baryton, Joanny Zawartko - sopran, Marcina Krupy - tenor, Łukasza Klimczaka - baryton, Pawła Kołodzieja – bas oraz Justyny Skoczek – fortepian.
Bilety w cenie 20 zł.

11 lutego godz. 19.00 na klarnetach zagrają Mieczysław Stachura, Sławomir Zawadzki, Maciej Bierć, Marek Zjawin, Natalia Samborska oraz Marek Werpulewski na fortepianie. Bilety po 20 zł i 10 zł.

12 lutego godz. 19.00 Tadeusz Gadzina, Paulina Kusa, Alicja Baranowska – skrzypce, Marta Kordykiewicz - wiolonczela, Aleksandra Dallali - fortepian, Kamil Borkowski – fortepian. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł.

15 lutego o godz. 19.00 odbędzie się koncert pod dyrekcją Tomasza Bugaja w wykonaniu: Andrzej Jasiński - fortepian, Mateusz Borowiak - fortepian, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł.

Organizatorami są Filharmonia Dolnośląska, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mecenat - Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2301
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group