Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6889
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XVII Parada Rowerów na niebiesko

Niedziela, 4 czerwca 2017, 9:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 5:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: XVII Parada Rowerów na niebiesko
Fot. Przemek Kaczałko
Niebieskie koszulki i błękitne niebo nad głowami towarzyszyły miłośnikom aktywnego trybu życia podczas XVII Parady Rowerów, która przemierzyła wczoraj (3.06) ulicami Jeleniej Góry i okolic. Rekordu frekwencji nie było, ale i tak po raz kolejny była to największa impreza rowerowa w naszym regionie.

Organizowana przez Muzyczne Radio Parada Rowerów zgromadziła na starcie (Plac Ratuszowy) około dwa tysiące uczestników, wśród nich był zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak z synem, bracia Osipikowie, komendant miejski policji Zbigniew Markowski, Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej i wiele innych osób, które uwielbiają spędzać czas na rowerach. W centrum miasta pojawiła się również Maja Włoszczowska, która po południu startowała w wyścigu UCI na Wzgórzu Paulinum.

Przed startem puchar z rąk prezydenta odebrał Bolesław Osipik, nazywany rowerowym ambasadorem Jeleniej Góry. W paradzie pojechał z bratem bliźniakiem Mieczysławem. - Cieszę się, że prezydent docenił moją działalność, czyli promocję Jeleniej Góry na trenie Europy. Odwiedziłem dziewięć krajów, łącznie 333 tysiące kilometrów. To czuje się w nogach – powiedział Bolesław Osipik.

- Jadę już dziesiąty raz. Piękna impreza – powiedział pan Dariusz z Jeleniej Góry, który w paradzie jechał z córką.

Rowerzyści metę mieli zaplanowaną na Wzgórzu Paulinum, gdzie mogli kibicować Mai Włoszczowskiej i pozostałych kolarzom górskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group