Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7114
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych w Krzeszowie

Wtorek, 9 września 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:51
Autor: KSON
Region: XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych w Krzeszowie
Fot. KSON
Już po raz XV niepełnosprawni Dolnoślązacy spotkali się w Sanktuarium Maryjnym Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Wyremontowana świątynia imponowała swoim barokowym wnętrzem i górującymi nad okolicą wieżami. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła około 3 tysiące uczestników. Odbywała się pod hasłem „Z Maryją dziękujemy za Św. Jana Pawła II i Św. Jana XXIII”.

Mszy przewodził biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w asyście biskupa seniora Stefana Cichego i koncelebrze biskupa pomocniczego Marka Mendyka, od lat współpracującego z niepełnosprawnymi, który wygłosił katechezę.

Dla biskupa legnickiego było to pierwsze pielgrzymkowe spotkanie z niepełnosprawnymi w Krzeszowie, a słowa homilii, że Jezus pomaga człowiekowi pokonać siebie samego, swoje słabości, trafiły do zgromadzonych pielgrzymów jako promyk nadziei w ciężkiej chorobie, kalectwie, bezradności. - Choć jesteśmy tu razem, to każdy ze swoimi problemami jest osobno ale wiem, że będę wysłuchany, wiem że będziemy wysłuchani – mówił siedemdziesięcioletni pan Kazimierz z Wałbrzycha.

Po mszy na placu przed bazyliką odbyła się agapa, o którą jak zwykle zadbali dolnośląscy rzemieślnicy i piekarze, a pośród nich Zbigniew Ładziński i Zbigniew Rzucidło z Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, która od początku wiernie sekunduje pielgrzymom.

W czasie agapy zaprezentowała się orkiestra reprezentacyjna dolnośląskiej Policji z Wrocławia oraz zespół muzyczny z Nielestna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group