Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5953
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych w Krzeszowie

Wiadomości: Region
Wtorek, 9 września 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:51
Autor: KSON
Fot. KSON
Już po raz XV niepełnosprawni Dolnoślązacy spotkali się w Sanktuarium Maryjnym Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie. Wyremontowana świątynia imponowała swoim barokowym wnętrzem i górującymi nad okolicą wieżami. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła około 3 tysiące uczestników. Odbywała się pod hasłem „Z Maryją dziękujemy za Św. Jana Pawła II i Św. Jana XXIII”.

Mszy przewodził biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski w asyście biskupa seniora Stefana Cichego i koncelebrze biskupa pomocniczego Marka Mendyka, od lat współpracującego z niepełnosprawnymi, który wygłosił katechezę.

Dla biskupa legnickiego było to pierwsze pielgrzymkowe spotkanie z niepełnosprawnymi w Krzeszowie, a słowa homilii, że Jezus pomaga człowiekowi pokonać siebie samego, swoje słabości, trafiły do zgromadzonych pielgrzymów jako promyk nadziei w ciężkiej chorobie, kalectwie, bezradności. - Choć jesteśmy tu razem, to każdy ze swoimi problemami jest osobno ale wiem, że będę wysłuchany, wiem że będziemy wysłuchani – mówił siedemdziesięcioletni pan Kazimierz z Wałbrzycha.

Po mszy na placu przed bazyliką odbyła się agapa, o którą jak zwykle zadbali dolnośląscy rzemieślnicy i piekarze, a pośród nich Zbigniew Ładziński i Zbigniew Rzucidło z Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, która od początku wiernie sekunduje pielgrzymom.

W czasie agapy zaprezentowała się orkiestra reprezentacyjna dolnośląskiej Policji z Wrocławia oraz zespół muzyczny z Nielestna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Łapa Bozi 10-09-2014 22:54
Niepełnosprawnych łatwiej omamić i zaciągnąć na takie imprezy polityczne.Bo teraz każda pielgrzymka - a szczególnie do Częstochowy - to polityczna hucpa, pod wodzą Rydzyka.Nawet - formalnie wyżej od niego postawieni - dowódcy twierdzy MB nie pisną słówkiem,bo to spęd Rydzyka,który nagania im kasę do pustawych skarbonek.W Krzeszowie jest podobnie - pielgrzymka to zastrzyk gotówki.Obrazek wydrukowany na laserówce,oprawiony w tandetną ramkę to do kasy 20 PLN.Produkcja ok 2. Przebicie 10 krotne! - podatku nie płacą.A sami inwalidzi to już porządni grzesznicy, bliscy wojny o Niebo.Na następną pielgrzymkę 10% ich już nie pójdzie A za 10 lat ekipa będzie w 99% odnowiona.Metody dojenia i ogłupiania takie same.Wzmocnione tylko rozwojem technicznej obudowy - czytaj - lament o forsę dalej sięga.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group