Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6683
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: XI Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi. Zapisy trwają

Sobota, 7 stycznia 2012, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: XI Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi. Zapisy trwają
Fot. Organizator
Dwuosobowe załogi chętne do udziału w "XI Międzynarodowym Zjeździe Saniami Rogatymi", który odbędzie się w Kowarach w sobotę, 21 stycznia, mogą zapisać się na tę imprezę.

- Zimowe zjazdy na saniach rogatych to rozrywka dostępna tylko w Kowarach. Od prawie 10 lat ożywa tu tradycja zabawy, której prawie 200 lat temu oddawała się w Karkonoszach miejscowa elita, zamożni kuracjusze i turyści. Zjazdy saniami rogatymi szybko zdobyły dużą popularność wśród gości odwiedzających Kowary, Karpacz i Szklarską Porębę.

Tę zimową atrakcję reaktywowano w 2001 roku. Od tej pory, co roku w marcu odbywa się “Międzynarodowy Zjazdy Saniami Rogatymi”, w których biorą udział zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. W roku 2008 imprezę dodatkowo wzbogacono o poprzedzającą ją Ligę Sań Rogatych. Zjazdy odbywają się w każdą śnieżną sobotę. Emocje związane ze zjazdami saniami rogatymi nie polegają tylko na podziwianiu pięknych górskich widoków.

Relaksacyjne zjazdy zmieniają się często w szalone wyścigi krętymi leśnymi ścieżkami. Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zjechać naszym “śnieżnym wehikułem czasu” oraz tych którym przyjemność ta przypadła już do gustu, zapraszamy zimą do Kowar! – informują organizatorzy.

Imprezie towarzyszyć będzie festyn przy "Sztolniach Kowary" przy ul. Podgórze 55, na którym wystąpią kowarskie zespoły, będzie wiele konkursów i zabaw dla widzów. Start pierwszej załogi i rozpoczęcie imprezy o godz. 10.00. Organizatorzy zapewniają sanie i transport dla załóg. Więcej o zjazdach saniami rogatymi na stronie: www.sanierogate.kowary.pl. Regulamin zjazdu znajduję się pod linkiem: http://kowary.pl/pl/miedzynarodowy-zjazd-saniami-rogatymi-2012 .

Organizatorzy imprezy to: Miasto Kowary, Związek Gmin Karkonoskich, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Jelenia Struga SPA Resort, "Sztolnie Kowary".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group