Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6265
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XI Międzynarodowy Rajd Kolarski Miast i Powiatów Partnerskich

Sobota, 28 maja 2011, 13:42
Aktualizacja: 13:44
Autor: MDvR
Jelenia Góra: XI Międzynarodowy Rajd Kolarski Miast i Powiatów Partnerskich
Zdjęcie z wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich
Fot. archiwum
Pod hasłem „Razem w Unii Europejskiej” 75 kolarzy z Polski Czech i Niemiec weźmie udział w XI Międzynarodowym Rajdzie Kolarskim Miast i Powiatów Partnerskich.

Kolarze przejadą przez zaprzyjaźnione powiaty po trzech stronach granicy: przez Jelenią Górę, Jablonec nad Nisou i Bautzen. Przedział wiekowy uczestników rajdu jest bardzo zróżnicowany, jadą bowiem kilkuletnie dzieci i siedemdziesięcioletni rowerzyści.

3 czerwca w samo południe kolarze pojawią się na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie. Głównym animatorem i pomysłodawcą Rajdu jest Gerhard Nath z Budziszyna. Organizatorami przedsięwzięcia są: Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Jeleniej Górze (strona polska), Bautzner Fahrad Touristick Klub Steinhaus e.V Bautzen (strona niemiecka) i Mesto Jablonec n. Nisou (strona czeska).

Rajd po stronie polskiej wspierany jest przez Miasto Jelenia Góra, Powiat Jeleniogórski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie i Unię Europejską.

Więcej na www.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group