Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8672
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska w Kromnowie

Niedziela, 2 listopada 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:50
Autor: Mea
Region: Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska w Kromnowie
Fot. Archiwum
Jan Wójcik z Piechowic, który ma pasiekę w Kromnowie zdobył I miejsce w Konkursie "Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska" podczas XV Dolnośląskiego Święta Miodu i Wina w Przemkowie. – Już po raz drugi zdobyłem złoty medal, z czego jestem bardzo dumny – mówił laureat.

Po raz pierwszy tytuł "Wzorowej Pasieki Dolnego Śląska" Jan Wójcik otrzymał w 2009 r. Wcześniej miał już na swoim koncie brązowe medale w tym samym konkursie.

- Mam w Kromnowie 50 uli oraz pracownię. Prowadzę szkolenia, przyjmuję również wycieczki szkolne. Oprócz różnorodnego miodu sprzedaję propolis oraz pełen witamin pyłek kwiatowy, który pszczoły przynoszą na nóżkach – powiedział pszczelarz.

Piechowiczanin zajmuje się pszczelarstwem prawie od 20. lat. – W 1995 r. przez przypadek kupiłem od pewnej pani trzy ule, w tym dwa z pszczołami. Na początku okazało się, że jestem uczulony na jad pszczeli. Nic tylko puchłem i trafiałem do szpitala. Z czasem mój organizm przyzwyczaił się do użądleń i pszczelarstwo stało się moją ogromną pasją – opowiadał Jan Wójcik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
187
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group