Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 3356
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wzorowa czystość na basenach i koloniach

Piątek, 6 sierpnia 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
Bezpieczne pomieszczenia i meble, czyste toalety, ciepła woda w kranach, odpowiednia ilość miejsca dla każdego wypoczywającego czy zagospodarowany teren wokół obiektu – w takich warunkach wypoczywają dzieci i młodzież, którzy korzystają z wypoczynku zorganizowanego w powiecie jeleniogórskim. Czyste są też baseny. Zastrzeżeń nie mają nawet rodzice.

Jak co roku inspektorzy jeleniogórskiego sanepidu wyszli w teren by sprawdzić miejsca zgłoszone do zorganizowanego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nowością w tym roku był brak wcześniejszej kwalifikacji obiektów i związanej z nią kontroli przed wejściem do pomieszczeń wypoczywających. Dotychczas pracownicy sanepidu sprawdzili 50 takich obiektów. Wyniki zaskoczyły samych kontrolujących.

- Okazało się, że w tym roku nie mieliśmy zastrzeżeń do kontrolowanych obiektów. We wszystkich z nich pomieszczenia były odpowiednio duże, miały wystarczającą ilość szafek i wieszaków na ubrania, a na wyższych kondygnacjach okna były zabezpieczone. Czyste i dobrze wyposażone były też łazienki, w których było mydło i ciepła woda oraz maty antypoślizgowe.

– Odpowiedniej jakości i proporcji były też posiłki, a woda w kranach nie budziła żadnych zastrzeżeń. Właściciele obiektów zadbali też o zagospodarowanie terenu wokół obiektu, by był on bezpieczny dla wypoczywających. Nie odnotowaliśmy też skarg od rodziców, których w minionym roku i latach poprzednich było naprawdę sporo – mówi Ewa Czyżewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.
Jeleniogórski sanepid co dwa tygodnie bierze też pod lupę baseny: przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze i w Miłkowie.

Tam również jest się czym pochwalić. Mimo wielu osób z nich korzystających, jakość wody i czystość w pomieszczeniach sanitarnych jest wzorowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group