Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 6968
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Wyższy wyrok ws. tragicznego pożaru

Piątek, 29 marca 2019, 6:18
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 9:16
Autor: WAC
Wrocław: Wyższy wyrok ws. tragicznego pożaru
Fot. WAC
Z czterech do pięciu lat pozbawienia wolności podwyższył Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyrok wobec Magdaleny K., czyli matki trojga dzieci, które zginęły w tragicznym pożarze w Piechowicach, w grudniu 2017 roku. Wyrok jest prawomocny.

Wyrok pierwszej instancji w tej sprawie zapadł w listopadzie ubiegłego roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy. Kobiecie postawiono dwa zarzuty: nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 26 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej, następstwem czego była śmierć jej trojga dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat oraz narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z zaniedbaniem obowiązków opiekuńczych. Feralnego dnia Magdalena K. pozostawiła dzieci pod opieką swojego niepełnosprawnego, nadużywającego alkoholu ojca. W zamkniętym pokoju, w którym przebywały dzieci wymontowała klamki w oknach. Pożar wybuchł od świeczek, którymi oświetlone było mieszkanie, gdyż kilka dni wcześniej odłączono w nim prąd.

Od wyroku pierwszej instancji odwołała się zarówno obrona skazanej, jak i prokuratura. Ta ostatnia domagała się wymierzenia Magdalenie K. kary 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności

Sąd Apelacyjny uznał, że wyższy wymiar kary będzie bardziej adekwatny do skali zaniedbań w opiece nad dziećmi, jakich dopuszczała się kobieta – mówi rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu sędzia Witold Frąckiewicz. - Brał też pod uwagę brak jej właściwej skruchy (poza werbalną) i chęci zmiany dotychczasowego trybu życia. W dniu gdy doszło do tragedii kobieta nie ustaliła ze swoim ojcem, by ten sprawował opiekę nad dziećmi. Ponadto jego stan zdrowia (mężczyzna jest niedosłyszący) i uzależnienie od alkoholu mu to uniemożliwiały.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
19%
Smuci
1
6%
Złości
10
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group