Wywalczył kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Wiadomości: Gniechowice
Środa, 23 marca 2011, 13:10
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 16:02
Ogromny sukces Sebastiana Chmury z klubu zapaśniczego ULKS Karkonosze w Starej Kamienicy. W sobotę 19 marca w Gniechowicach odbył się Turniej Zapaśniczy, będący kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz zawodnik uplasował się ostatecznie na drugiej pozycji.

Sebastian Chmura (rocznik 1995) wywalczył drugie miejsce w turnieju, co oznacza kwalifikację do OOM. Sebastian startował w kategorii wagowej do 54 kg. Stoczył cztery ciężkie walki, ostatnią przegraną w walce o złoty medal.

Drugi z naszych reprezentantów Paweł Masłoń startujący w kategorii 50 kg wywalczył piąte miejsce. Ta pozycja nie pozwoliła jednak na wywalczenie kwalifikacji do OOM, którą zdobywała tylko najlepsza trójka.

Turniej był bardzo silnie obsadzony, oprócz zawodników z Dolnego Śląska zameldowali się także zapaśnicy z: Małopolski, Opolszczyzny i Śląska.