Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7422
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wystrzelali Puchar Komendanta

Sobota, 18 października 2008, 8:56
Aktualizacja: 8:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wystrzelali Puchar Komendanta
Fot. TEJO
– Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom – to hasło policyjnego programu prewencyjnego, którego założeniem jest zaproponowanie młodzieży ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Jednym z nich jest… strzelectwo.

Wczoraj (piątek) Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze wspólnie z Jeleniogórskim Zarządem Rejonowym Stowarzyszenia LOK zorganizowała Młodzieżowy Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta.

– Łącznie w zawodach wzięło udział 60 uczniów szkół gimnazjalnych i średnich – poinformował kom. Bogusław Kotowski z KMP w Jeleniej Górze. Młodzież strzelała z karabinka sportowego z odległości 50 m w pozycji leżącej z podpórką. Zawodami kierował sekretarz zarządu rejonowego Ligi Obrony Kraju Szymon Dadaczyński. Na zakończenie organizatorzy zapewnili uczestnikom ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

– Głównym celem zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako jednej z dyscyplin sportowych, ale również jest to wskazanie młodzieży alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach realizacji przez Policję Jeleniogórską programu prewencyjnego – wyjaśnia kom. Kotowski.

W nadchodzącym tygodniu w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbędzie się uroczyste podsumowanie turnieju, podczas którego zostaną wręczone zwycięzcom trofea. Przy okazji młodzież zapozna się z pracą niektórych sekcji policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group