Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11419
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa fotografii “Twarze w tłumie…” w JTF

Piątek, 14 listopada 2014, 9:10
Aktualizacja: 16:47
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa fotografii “Twarze w tłumie…” w JTF
Fot. Organizator
Wczoraj (13.11) w Galerii “Focus” Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego otwarto wystawę fotografii “Twarze w tłumie…”. Prezentowane zdjęcia, których autorem jest Henryk Piotr Garbat, wykonane zostały podczas tegorocznych czerwcowych I Jeleniogórskich Targów Organizacji Samorządowych na Placu Ratuszowym.

Henryk Piotr Garbat to fotograf freelancer, nie jestem związany na stałe z agencją fotograficzną, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego (v-ce prezes). Jego zdjęcia można było dostrzec w publikacjach oraz wydawnictwach, w których znajdują się informacje o Karpaczu czy Karkonoszach.

Ekspozycja “Twarze w tłumie…” to zdjęcia spotkanych przez autora osób. Henryk Piotr Garbat pasjonuje się w fotografii ludzi, w której daje upust swoim inspiracjom. - Od zawsze najbardziej lubię fotografować ludzi – opowiada. - Uwielbiam realizować swoje koncepcje, jednocześnie zamykając dany klimat w kadrach. Nie podporządkuję moich zdjęć do żadnej konkretnej kategorii poza jedną, bardzo szeroko pojętą - fotografia ludzi.

Autor wystawy rozpoczął w tym roku realizację projektu, którego celem było ukazanie jak największej ilości mieszkańców Jeleniej Góry. – Docelowym założeniem jest powstanie wręcz socjologicznego dokumentu ukazującego zarówno portrety jeleniogórzan, jak i upływ czasu na twarzach osób, które uda mi się zaprosić do następnych edycji; zmiany w wizerunkach, zmieniającą się modę, lecz także kolejne odcienie przemijania - mówi Henryk Piotr Garbat.

Przenikliwa wrażliwość estetyczna Henryka Piotra Garbata, ciągłe poszukiwanie to wyróżniki twórczości cenionej zarówno przez profesjonalistów, jak i nieprofesjonalnych odbiorców tej sztuki. - W tych zdjęciach jest zamknięta chwila – podkreślają uczestnicy spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group