Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6196
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa fotografii Jacka Jaśko – wkrótce

Niedziela, 27 września 2020, 12:41
Autor: SJSF
Jelenia Góra: Wystawa fotografii Jacka Jaśko – wkrótce
Fot. Użyczone
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na kolejną prezentację prac jednego ze swoich członków w Galerii „Na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze – 2 października o godz. 16.00.

Jest to autorski projekt Jacka Jaśko, który składa się z przeszło 40 czarno - białych fotografii powstałych w latach 2018 – 2020 podczas wędrówek w miejscach szczególnie bliskich autorowi: Łomnicy, Kopańcu, Jeleniej Górze i Pradze. Stanowi on otwarty zbiór zapisów chwilowych, rodzaj wizualnego dziennika, którego pojemność i obszar czasowy jest bliżej nieokreślony...

Jak napisał autor:

Chodząc – w ruchu, intuicyjnie. To ćwiczenie z doznawania na gorąco. Bez opracowywania negatywu po czasie, gdy opadną emocje, by zyskać dystans do fotograficznego obrazu. Tak powstaje cykl, bez konkretnego programu, bez zbytnich zależności między pojedynczymi zdjęciami. Każdy z obrazów może istnieć pojedynczo, wyłącznie dla siebie samego. Większość z nich lokuje się poza czasem, bez dogmatu Tu i Teraz. Chodząc – jestem przede wszystkim sobą doznającym świata. Po drodze.


Jacek Jaśko (1955) – fotograf dokumentalista. Kilka lat wystawiał „Na Płocie” w Polsce i za granicą. Organizator i współautor cyklu wystaw „Pamięć Miasta. Jelenia Góra”. Obecnie fotografuje w Kopańcu, Jeleniej Górze i w Pradze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group