Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8933
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystartowała Jeleniogórska Liga Oyama w walkach pełnokontaktowych

Wtorek, 14 lutego 2012, 17:01
Aktualizacja: 17:06
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Wystartowała Jeleniogórska Liga Oyama w walkach pełnokontaktowych
Fot. użyczone
W ostatnich dniach z inicjatywy sensei’a Rafała Majdy (4 dan) i sensei;a Łukasza Mazura (1 dan) odbyła się pierwsza odsłona Jeleniogórskiej Ligi Oyama, wcześniej jako sparingi międzyklubowe.

W głównej sali JKO (Hufiec) przy ulicy Grunwaldzkiej 53 zawodnicy z Jeleniej Góry i Kamiennej Góry stoczyli w otwartej formule kilkadziesiąt walk. Tym razem wg przepisów twardego karate Knockdown (Full Contact Oyama Karate).

Ponad 20 zawodników i zawodniczek zdobywało doświadczenie walcząc od kilku do kilkunastu walk między sobą. Liga będzie ewoluować, tworzony jest ranking i punktacja, która wyłoni najlepszych zawodników na koniec sezonu. W kolejnych odsłonach Liga rozszerzy się o walki Thai Kick Boxerskie oraz o udział zawodników i zawodniczek z innych miejscowości i klubów a także o walki Oyama Karate dzieci wg specjalnie dla nich stworzonych przepisów walki "lekkiego kontaktu" Oyama PFK.

Już dziś dzieci z JK Oyama trenują i walczą na treningach wg nowych przepisów przygotowując się do swoich pierwszych startów – zawodów. A jest kogo szkolić, ponieważ Jeleniogórski Klub Oyama istnieje i szkoli nieprzerwanie od 1993 roku, w klubie trenuje systematycznie rokrocznie około 150 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli - również ojcowie i mamy ze swoimi pociechami oraz całe rodziny. W oddziałach klubu w Kamiennej Górze i Lubawce ćwiczy kolejne 100 osób.

Finałem Ligi będzie turniej kwalifikacyjny między innymi do Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, iż taka wymiana doświadczenia w walkach daje bardzo widoczne efekty w postaci poprawy taktycznych umiejętności u bardziej zaawansowanych zawodników i bardzo duży progres w coraz lepszych walkach zawodników, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z Kumite (walką). Na wyróżnienie zasługują m.in.: Michał Popczyński, Sebastian Pawlikowski, Katarzyna Starzyńska, Zuza Kuleszewicz, Beata Bukofaj, Magdalena Masiewicz, Robert Łaskawiec, Adam Serek, Adrian Nowaczek, Łukasz Wiśniewski, Daniel Dutka, Mateusz Gęstwa, Weronika Orzechowska, Walczak Janusz, Kaliciński Maciej i Dytko Aleksander.

Trenerami wymienionych zawodników są Rafał Majda Łukasz Mazur (1 dan). Wszelkie informacje o klubie na stronie www.oyama.com.pl .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
56
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group