Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7957
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami

Wtorek, 19 marca 2019, 8:42
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami
Fot. Przemek Kaczałko
Legendarna krakowska "Piwnica Pod Baranami" w najbliższą niedzielę (24.03) będzie gościć artystów z Jeleniej Góry. Wczoraj (18.03) w Muzeum Przyrodniczym można było doświadczyć repertuaru pn. "Sen to czy jawa", czyli cygańskie i orientalne rytmy oraz tańce, które zostaną zaprezentowane również w Krakowie.

Zgromadzeni w Muzeum Przyrodniczym byli świadkami koncertu w nieco innym składzie, niż ten planowany na występ w Krakowie, bowiem z powodu choroby nieobecna była Agata Szmigrodzka - zastąpiła ją dzielnie nasza redakcyjna koleżanka Lena Aksonova. Piosenki autorstwa A. Szmigrodzkiej wykonywała Elwira Kozak - znana również jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego, a na instrumentach zagrali: Róża Wysocka (klawisze), Natasza Wysocka (skrzypce), Marek Mikulski (gitara) oraz Tomasz Kujawa (instrumenty perkusyjne).

To nasze ogromne osiągnięcie i zaszczyt, że możemy wystąpić w Piwnicy Pod Baranami z koncertem "Sen to czy jawa" - powiedziała Elwira Kozak, wokalistka zespołu "Witaj kobieto". - Pieśni cygańskie i orientalne to taka fuzja - tego chyba jeszcze nie ma, bo teksty są autorskie Agaty Szmigrodzkiej, muzyka jest rdzennie orientalna, bądź cygańska, a nasz zespół to aranżuje - opisywała repertuar Elwira Kozak, która podkreśla rolę pasji w życiu. - Uczniowie doceniają to, jak nauczyciel czy dyrektor ma pasję w życiu. Pasja pozwala na dystans do pracy zawodowej, życia i jego problemów, do siebie. Życzę każdemu, aby spełniał się w swojej pasji - dodała dyrektorka ZSOiT.

Artyści zapraszają chętnych do Krakowa na 24 marca 2019 r. - koncert w Piwnicy Pod Baranami ma się rozpocząć o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group