Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11465
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyśpiewali nagrody po niemiecku

Sobota, 30 maja 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agnieszka Stępień
Region: Wyśpiewali nagrody po niemiecku
Fot. Archiwum Organizatora
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się wczoraj (29.05) IV Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. Każda szkoła mogła wytypować czterech wykonawców lub cztery duety. Dzieci były oceniane w dwóch grupach (klasy I–III i IV–VI).

Swoich reprezentantów miały na konkursie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach, Szkoła Podstawowa w Miłkowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach, Zespół Szkół w Karpaczu, Szkoła Podstawowa w Podgórzynie i organizator - Szkoła Podstawowa w Sosnówce.
Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci do nauki języka naszych sąsiadów. Jury w swojej ocenie kierowało się: walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym (kostiumy, choreografia), osobowością sceniczną i poprawnością językową.
O profesjonalne nagłośnienie zadbała firma „Kołbud”, a o poczęstunek zatroszczyli się rodzice. Nagrody to: bony podarunkowe do sklepu Empik, książki, słowniki, podręczniki, fiszki, torby, gadżety.
W czasie przerwy i obrad jury uczniowie oglądali bajkę „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim, przedstawioną przez klasę III i prezentację na temat muzyki niemieckojęzycznej.
Wyniki:
Klasy I-III – I miejsce - Zuzanna Rusek i Hanna Skrzycka (SP Sosnówka)”Was spielst du gern?”, II miejsce - Martyna Dusińska (chór- Hanna Podsadowska i Danuta Tarnowska)- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „ Fliegerlied”, III miejsce - Karolina Majkowska i Martyna Borowiec )- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Und der Hunger ist vorbei”; wyróżnienia: Martyna Roszczak i Joanna Krawczyk (SP Sosnowka)” Wo ist mein Monster”, Agata Aleksandrowicz (SP Sosnówka) „Ich fahre mit dem Zug”.

Klasy IV-VI – I miejsce - Jakub Górecki – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Nie vergessen“, II miejsce - Piotr Marciniak – (Zespół Szkół w Karpaczu) „ Ich bin Schnappi” oraz Patrycja Chojnacka – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Phaenomen”, III miejsce - Julia Wojterek i Julia Wolniewicz- (SP nr 1 w Kowarach)- „Keine Grenzen”; wyróżnienie: Małgorzata Ziemba i Julia Sędek – „Virenbank” (SP w Podgórzynie)

Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów, którym organizatorzy dziekuja za pomoc. To Wójt gminy Podgórzyn, Goethe Institut, Wydawnictwo WSIP i Wydawnictwo PWN oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Borowiecka-Gazdowicz w Sosnówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group