Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4418
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyśpiewaj cenne nagrody w języku obcym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 maja 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Fot. TEJO
Organizatorzy V edycji Konkursu Piosenki Międzynarodowej tylko do 25 maja czekają na zgłoszenia uczestników: uzdolnionych wokalnie i językowo uczniów gimnazjów i szkół średnich. Zmagania odbędą się 8 czerwca w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Imprezę tradycyjnie organizuje Zespół Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Jeleniej Górze oraz Szkoła Języków Obcych „English School”. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie jednej piosenki w języku obcym z podkładem muzycznym oraz przesłanie listownie na adres Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II Społecznego Towarzystwa Oświatowego, ul. Bronka Czecha 1a, 58-570 Jelenia Góra, lub faxem na numer (0-75) 755-35-27, wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 25 maja 2009 r. Każdą szkołę mogą reprezentować maksymalnie trzy osoby lub zespoły.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom obsługę techniczną i aparaturę nagłaśniającą. Rodzaj akompaniament pozostawiony został jednak do wyboru samych śpiewających. Mogą nim być profesjonalne podkłady muzyczne na taśmach magnetofonowych i płytach CD, akompaniament własny na żywo oraz akompaniament własny nagrany na taśmę magnetofonową i CD.

Oceniane będą przede wszystkim dobór repertuaru, walory głosowe wykonawców, interpretacja, muzykalność, wyczucie rytmu, ogólne wrażenie artystyczne czyli kostiumy i choreografia oraz osobowość sceniczna i poprawność językowa. Zwycięzca otrzyma roczny kurs języka obcego. Druga nagroda to sprzęt RTV. Trzecie miejsce i trzy wyróżnienia nagrodzone zostaną nagrodami rzeczowymi.

Patronat honorowy nad imprezą przejęła Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. Formularze zgłoszeniowe zostały rozesłane do wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a dziś będzie je można pobrać ze strony http://www.szkolaspolecznajeleniagora.yoyo.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

kwakwa 13-05-2009 9:06
...niechaj wszelkie narody po wsze czasy znają, iż polacy nie gęsi, i swój język mają...
~KATAR 10-03-2010 8:45
Lol, ja wygrałam kurs za pierwsze miejsce, ale jakoś go nie zrealizowałam, bo za mało ludzi w tym roku się zgłosiło do tej szkoły jezykowej (ponoć) i jedyną nagroda jaką dostałam był dyplom za pierwsze miejsce. Po prostu przykre...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group