Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 5146
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wysokie kary za sprzedaż chleba

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wysokie kary za sprzedaż chleba
Fot. Archiwum
Jeden z producentów pieczywa sprzedaje swoje wyroby ze stołu lub z auta. Przedsiębiorca przekonuje klientów, że chleb jest pieczony najnowszą technologią gwarantującą samo zdrowie. Zdaniem sanepidu, chleb sprzedawany ze stołu, na który dostaje się pył i kurz, z pewnością zdrowy nie jest.

O sprzedaży chleba ze stołu oraz jego trzymaniu i porcjowaniu w niehigienicznych warunkach pracownicy sanepidu zostali zaalarmowani przez mieszkańców. Do takiego handlu miało dochodzić w różnych miejscach: w Cieplicach na giełdzie i targowisku oraz na rynku Zabobrze i Flora.

Po sprawdzeniu zgłoszenia okazało się, że sprawa dotyczy tego samego piekarza, który tanim kosztem chce wejść na jeleniogórski rynek. Mimo że został on już pouczony i ukarany przez jeleniogórskich inspektorów sanepidu, sprzedawca w dalszym ciągu wystawia pieczywo na stoły.

– Chleb jest produktem nie podlegającym dalszej obróbce, nie pieczemy go, nie podgrzewamy i nie gotujemy. Dlatego musi być przechowywany i sprzedawany w miejscu, do którego nie ma dostępu ogólnie pojęty brud. Sprzedawca musi mieć też dostęp do bieżącej wody, by mógł umyć ręce i zapewnić odpowiednią higienę miejsca, w którym pieczywo jest sprzedawane – mówi Ewa Czyżewska, dyrektor stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.

– Tymczasem jeden ze sprzedawców spoza Jeleniej Góry wystawia chleb na niskie stoliki ustawione na nieutwardzonym gruncie, gdzie unosi się kurz i pył. Otrzymał on już od nas upomnienie i mandaty karne, ale w dalszym ciągu mamy sygnały o jego sprzedaży niezgodnej z zasadami higieny Teraz inspektorzy szykują dla przedsiębiorcy o wiele wyższy mandat – zapowiada szefowa sanepidu.

Jeśli nie przyniesie on odpowiednich rezultatów, sprawa przeciwko sprzedawcy chleba trafi do sądu. Inspektorzy apelują do kupujących, by nie dawali się nabierać na technologie pieczenia i zachwalany smak chleba, ale zwrócili uwagę na warunki, w jakich jest on sprzedawany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
394
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group