Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4566
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyścig o fotel gospodarzy gmin

Poniedziałek, 1 października 2018, 6:52
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:32
Autor: WAC
Region: Wyścig o fotel gospodarzy gmin
Fot. KED
Od siedmiu do jednego – taka jest rozpiętość liczby kandydatów w gminach powiatu jeleniogórskiego, którzy będą się ubiegać 21 października w wyborach samorządowych o objęcie funkcji burmistrza lub wójta.

Najwięcej kandydatów, bo siedmioro na przejęcie schedy po obecnym burmistrzu Witoldu Rudolfie jest w Piechowicach. O przychylność wyborców powalczą: Radosław Burchacki, Jacek Kamiński, Jacek Kubielski, Rafał Mazur, Dorota Piróg, Leon Smolczyński,Waldemar Wojtaś. Niewiele mniej, bo sześcioro chętnych jest aby zostać gospodarzem Szklarskiej Poręby. Są to: Katarzyna Bielańczyk, Łukasz Bogusz, Mirosław Graf, Ryszard Rzepczyński, Grzegorz Sokoliński i Anna Wądołowska-Grabowska. W Kowarach, gdzie obecna burmistrz Bożena Wiśniewska nie będzie ubiegać się o reelekcję, wystartują: Jacek Kozłowski, Krzysztof Łubiński, Andrzej Olszewski, Paweł Pituch, Elżbieta Zakrzewska.

W Mysłakowicach w wyścigu na fotel wójta wezmą udział: Ewa Nidzgorska Ewa, Piotr Nyc, Michał Orman i Jerzy Wateha, zaś w Podgórzynie: Bogusław Benesz, Czesław Jesiołowski, Mirosław Kalata i Marek Piwowarski. Trójka, która marzy o funkcji burmistrza to: Radosław Jęcek, Bodgan Malinowski, Violeta Dereczennik. Do klasycznego pojedynku „jeden na jeden” dojdzie w Janowicach Wielkich pomiędzy Kamilem Kowalskim, a Anitą Pawłowicz oraz w Jeżowie Sudeckim między Edwardem Dudkiem, a Pawłem Rosołem.

Najłatwiejsze zadanie czeka obecnego zastępcę wójta Starej Kamienicy Mariusza Marka. Jest on jedynym kandydatem na fotel gospodarza swojej gminy (obecna wójt Zofia Świątek nie startuje). W jego przypadku głosowanie będzie miało charakter plebiscytu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
11
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group