Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5260
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Holandia-Polska: Wyruszył w swoją podróż życia

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 15:32
Aktualizacja: 15:34
Autor: MDvR
Holandia-Polska: Wyruszył w swoją podróż życia
Fot. użyczone
Przed 29–letnim jeleniogórzaninem Łukaszem Kraka–Ćwiklińskim wyprawa życia. Mężczyzna wyruszył właśnie z Holandii i przemierzając Niemcy oraz Czechy planuje wjechać na terytorium naszego kraju. Wyprawa początkowo miał się odbyć w sierpniu.

Moim celem jest wyczyn – samotna wyprawa rowerowa na trasie Holandia – Niemcy – Czechy – Polska. Podczas podróży istotna będzie edukacja i nauka, zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, rozmowy z mieszkańcami terenów przez które przebiega trasa wyprawy, a także spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia. Ponadto chciałbym przeżyć niezapomnianą przygodę, zapoznać się z obcymi kulturami, zbadać nieznane miejsca, a co najważniejsze promować zarówno region dolnośląski jak i całą Polskę na arenie międzynarodowej – wyznał jeszcze przed startem Łukasz Kraka-Ćwikliński.

Łukasz wystartował z holenderskiego Reijmerstok, podróżując przez Niemcy i Czechy finiszować będzie ostatecznie na jeleniogórskim rynku. Dystans do pokonania to blisko 850 km. Trasa została podzielona na 5-6 etapów, dzienny dystans do pokonania wynosił będzie około 150 km. Łukasz Kraka-Ćwikliński na co dzień mieszka w okolicach Jeleniej Góry, pracuje w Holandii w pobliżu miejscowości Maastricht, gdzie uprawia turystykę pieszą oraz rowerową, a także gra w miejscowej drużynie piłki nożnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group