Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6169
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyruszli na Olbrzymy

Niedziela, 23 czerwca 2019, 7:04
Aktualizacja: Niedziela, 30 czerwca 2019, 11:38
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Wyruszli na Olbrzymy
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę (22.06) na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie otwarto oficjalnie jednokierunkowe trasy rowerowe, które poprowadzone są przez trzy gminy: Podgórzyn (50 proc.), Jelenia Górę i Piechowice (po 25 proc.). Miłośnicy jednośladów od kilku tygodni korzystali z tzw. single tracków, ale przyszedł czas na przecięcie wstęgi z udziałem m.in. Mai Włoszczowskiej.

Pasmo Rowerowe Olbrzymy to kolejny punkt na lokalnej mapie miłośników kolarstwa górskiego - po "singlach" w Górach Izerskich (Świeradów Zdrój) i Górach Kaczawskich (powiat złotoryjski) - mają możliwość korzystania z urokliwych terenów Karkonoszy. Inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych i została dofinansowana ze środków unijnych.

W uroczystości wzięła udział Maja Włoszczowska, która najbardziej lubi pokonywać odcinek na Grzybowcu, ale nie kryje radości z całej inwestycji.

Mogę mówić tylko w superlatywach. Miałam już okazję przewieźć po naszych single trackach znajomych spoza granic Polski - byli Kanadyjczycy, Meksykanie, Amerykanie, Japończycy, Holendrzy i absolutnie wszyscy są zachwyceni. Do tego ja mam fantastyczne tereny do treningu i to mnie cieszy. Jestem przekonana, że będą one niesamowitym "kopem" turystycznym dla naszego regionu - stwierdziła Maja Włoszczowska, rowerowa wizytówka Jeleniej Góry.

W objeździe fragmentu trasy wzięli udział m.in. przedstawiciele gmin i organizacji współuczestniczących w tworzeniu "single tracków".

Duże podziękowania dla Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Nadleśnictwa Śnieżka Karpacz i dla Karkonoskiego Parku Narodowego, że pozwolili wejść na teren, który jest pod ich zarządem. W dużej mierze to też pomoc techniczna projektodawców (POMBA), wykonawców (Arek Perin) oraz Mai Włoszczowskiej, która doradzała wykonawcy. Trzeba też podziękować Unii Europejskiej, bo 85 proc. kosztów to wsparcie z RPO - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który liczy, że trasy będą przyciągać turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

29
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
13
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group