Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrostek "metalowym" złodziejem

Czwartek, 15 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 15 marca 2007, 11:39
Autor: TEJO
Co najmniej sześciu kradzieży rynien i rur spustowych dopuścił się szesnastolatek z Jeleniej Góry.

Policja namierzyła małolata w związku z podejrzeniem o serię kradzieży elementów metalowych. Podejrzenia okazały się uzasadnione.

Policjanci z Komisariatu II Policji i Sekcji d/s Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 16 latek w lutym br ukradł 7 metrów rury spustowej o wartości 500 zł na szkodę jednego z jeleniogórskich podmiotów – informuje nadkom. Edyta Bagrowska.

Okazało się, że zatrzymany jest również sprawcą co najmniej sześciu kradzieży rynien z budynków mieszkalnych w Jeleniej Górze. 16-latek przyznał się do popełnionych czynów. W przeszłości był już notowany za kradzieże, w tym również kradzieże rynien. Chłopak sprzedawał skradzione łupy na punktach skupu złomu. Po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę matki.

To kolejny przestępca, który pozbył się łupu w „legalny” sposób w oficjalnym punkcie sprzedaży złomu. Jak dotąd żadna taka placówka nie utraciła koncesji z powodu skupowania metali kolorowych od złodziei. Mając ograniczony „rynek” zbytu, złomiarze byliby z pewnością mniej uciążliwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group