Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4972
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wyroki za korupcję w Jędrzychowicach

Piątek, 12 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 17:21
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Zapadły kolejne wyroki w głośnej aferze korupcyjnej dotyczącej oddziału celnego na przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

W piątek, 5 listopada, sąd rejonowy w Zgorzelcu skazał na kary pozbawienia wolności dwóch celników i jednego funkcjonariusza straży granicznej. Najniższy wyrok to 2 lata i cztery miesiące więzienia, najwyższy – 3 lata i 3 miesiące. Wszyscy mężczyźni płakali po ogłoszeniu wyroku.

Cała trójka – celnicy Dariusz Ś. i Jarosław B. oraz funkcjonariusz straży granicznej Mariusz K. – oskarżeni zostali o to, że w okresie od roku 1999 do lata 2003 roku, co najmniej kilkakrotnie, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, przyjmowali korzyści majątkowe podczas wykonywania czynności służbowych. Czynności te związane były z m.in. z odprawami celnymi osób, pojazdów i towarów oraz kontrolą dokumentów na przejściu granicznym. Wymienieni zostali oskarżeni o przyjmowanie korzyści w zamian za to, że nie dopełniali ciążących na nich obowiązków służbowych. Wszystkim zarzucono przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group