Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7521
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Czechy: Wyjazd dzięki Leonardo da Vinci

Wtorek, 18 sierpnia 2009, 18:38
Aktualizacja: 18:42
Autor: Mar
Grupa 40 uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej imienia J. Garści w Jeleniej Gorze wraz z opiekunami wyjechała w niedzielę do Rumburka w Czechach aby wziąć udział w projekcie „Nowe trendy w pedagogice muzyki klasycznej“.

Projekt ten, to efekt konkursu ogłoszonego w lutym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w programie „Uczenie sie przez całe życie - Leonardo da Vinci“, w którym z sukcesem wystartowała cieplicka szkoła muzyczna. Pieniądze na pobyt w Czechach w całości pochodzą z tego projektu.
Czterdziestka młodych muzyków z Jeleniej Góry spędzi w Rumburku dwa tygodnie. Przez ten czas będą się uczyć i nabywać nowych doświadczeń w improwizowaniu, aranżacji, artykulacji i transkrypcji muzyki klasycznej.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne przeprowadzą nauczyciele czescy ze szkoły muzycznej w Rumburku. Zdobytą wiedzę, doświadczenie i umiejętności wykorzystane zostaną podczas zajęć i koncertów chóru i zespołów w mieszanym składzie. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy dostaną odpowiednie certyfikaty.
Obok zajęć muzycznych, polska młodzież weźmie udział w szkoleniach kulturowo-językowych oraz będzie poznawać zabytki kultury i tradycji czeskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group