Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6011
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyjątkowo optymistyczny prezent u Krasnala Hałabały

Środa, 7 grudnia 2011, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyjątkowo optymistyczny prezent u Krasnala Hałabały
Fot. AP
Pakiet ogólnopolskiego programu "Optymistyczne Przedszkole" – taki prezent od świętego Mikołaja otrzymały wczoraj dzieci i rodzice Przedszkola nr 11 im. "Krasnala Hałabały". To pierwsze przedszkole w Jeleniej Górze biorące udział w programie, którego celem jest wypracowanie zachowań przyjaznych i altruistycznych.

Wczoraj dzieci czekały na świętego Mikołaja już od rana. Przygotowały własnoręcznie wykonane serduszka. W oczekiwaniu na gościa śpiewały i tańczyły. Okazało się, że w tym roku Mikołaj przyniósł wyjątkowy prezent nie tylko dla dzieci ale również dla rodziców, nauczycieli i personelu przedszkola - pakiet ogólnopolskiego programu "Optymistyczne Przedszkole", który placówka będzie realizować przez najbliższe lata.

Na terenie Jeleniej Góry jest to pierwsze przedszkole, które przystąpiło do tego programu. Wręczenie prezentu odbyło się w blasku fajerwerków, radosnej zabawy i słodkiego poczęstunku. Maluchy były zachwycone, że mogły zatańczyć z Mikołajem, zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie i otrzymać wielkie paczki.

- Życie w obecnych czasach staje się coraz trudniejsze, dorośli uśmiechają się rzadziej, coraz mniej czasu poświęcają swoim pociechom. Bardzo się cieszę, że przedszkole bierze udział w tym programie - mówi pani Ula, mama jednego z przedszkolaków.

Głównym złożeniem programu „Optymistyczne Przedszkole” jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty, a także jak być życzliwym i pomocnym innym ludziom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group