Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7957
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyjątkowi goście w Żeromie

Niedziela, 15 listopada 2009, 9:17
Aktualizacja: 9:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyjątkowi goście w Żeromie
Fot. Organizator
Studentki z Chin, Japonii i Ukrainy w minionym tygodniu gościły w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Wolontariuszki przyjechały w ramach współpracy z organizacją studencką AIESEC. Dziewczyny prowadziły zajęcia z angielskiego w szkole. Zwiedziły też nasz region.

Anna Pokorska z Ukrainy, Marifu Kosuge z Japonii i Zhang Yang (Summer) z Chin przez cały miniony tydzień dzieliły się z uczniami „Żeroma” informacjami o swoich krajach. Uczniowie mieli natomiast możliwość zadawania pytań z czego chętnie korzystali. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim i rosyjskim.

– Jesteśmy pierwszą szkołą do której studentki trafiły – mówi Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora ZSO nr 1. Wizytę i pobyt gości sfinansowała rada rodziców, studentki zatrzymały się natomiast w domach uczniów. Studentkami opiekowała się Aldona Mierzwa, nauczycielka języka angielskiego.

Wizyty w ramach AIESEC praktykowane są w Żeromie co roku. Szkołę odwiedzili już studenci z Tajlandii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Holandii i wielu innych krajów.

– Przyjechałam tu dzięki międzynarodowej organizacji AIESEC, która zajmuje się wysyłaniem studentów z różnych krajów w świat, po to by opowiadali o swoich krajach czy stylu życia – mówiła Zhang Yang. Pochodzi ze środkowej części Chin i studiuje reklamę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group