Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7134
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Wyjątkowe Andrzejki

Czwartek, 29 listopada 2018, 7:41
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 7:07
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Wyjątkowe Andrzejki
Fot. Tomasz Raczyński
W środowe (28.11) popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach odbyły się wyjątkowe „Integracyjne Andrzejki”.

Wszystko za sprawą imprezy, która została zrealizowana przez Interact Club Jelenia Góra-Cieplice we współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Mysłakowicach. Były konkursy z nagrodami, wróżby, malowanie twarzy, pyszne jedzenie i wspólna zabawa.

- Gościliśmy dziś między innymi: podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Kowarach oraz naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej z Miłkowa. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia było możliwe dzięki dofinansowaniu z programu Dolnośląskie Małe Granty. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i u każdego na twarzy pojawił się uśmiech, a to właśnie przy wspólnej integracji było naszym celem - podsumowała na gorąco Katarzyna Jęczmieniak, prezydent Interact Club Jelenia Góra-Cieplice
- Nasz klub cały czas się rozwija i ten rok jest dla nas bardzo pracowity – opowiada o najbliższych planach prezydent Interact Clubu. - Naszym priorytetem jest kontynuacja stałych akcji, którymi są m.in. odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Kowarach, zaangażowanie się w działalność Świetlicy Przystań w kowarskim Miejskim Ośrodku Kultury – dodaje.

Klub podejmuje także nowe działania, jednym z nich jest współpraca z Domem Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie. Dużą rolę odgrywają także akcje jednorazowe. W najbliższych planach jest udział w finale WOŚP, a w przyszłym roku uczestnictwo w konferencji pokojowej organizowanej przez Interact Club w Izraelu.

- To bardzo ważna inicjatywa, bo w Kowarach mało mówi się o niepełnosprawności i nieczęsto obywają się imprezy integracyjne. Warto już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom pełnosprawnym, że osoby niepełnosprawne nie są w niczym gorsze, mają jedynie pewne bariery w poruszaniu się czy wykonywaniu różnych zadań. Cieszę się, że młodzież zauważa, że tacy ludzie są w środowisku, że należy im pomagać, wychodzić do nich i włączać ich do wspólnych działań - mówi Sylwia Ciszek, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.
- Nasze dzieci ze szkoły „Lema” są fantastyczne, współpracujemy od wielu lat z Klubem Interact Kowary, który funkcjonuje w ramach Rotary Club Jelenia Góra-Cieplice. Organizujemy rożne akcje, a jedną z nich są właśnie dzisiejsze „Integracyjne Andrzejki”. Chcemy pokazać mieszkańcom Kowar, że nie należy się wstydzić niepełnosprawności, że należy żyć pełnią życia. – mówiła Elżbieta Zakrzewska, burmistrz Kowar.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group