Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7400
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra/Kraj: Wygrali turniej eliminacyjny Coca–Cola Cup

Sobota, 29 marca 2014, 7:13
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 4:29
Autor: MDvR
Kamienna Góra/Kraj: Wygrali turniej eliminacyjny Coca–Cola Cup
Fot. użyczone
W środę, 26 marca w Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze odbył się turniej eliminacyjny do wojewódzkiego finału Coca–Cola Cup 2014 w piłce nożnej chłopców klas gimnazjalnych.

W finale wystartowały reprezentacje: Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra, Gimnazjum Chełmsko Śląskie oraz Gimnazjum Janowice Wielkie. Po rozegraniu wszystkich spotkań zwycięzcą turnieju, który rozgrywany był systemem każdy z każdym 2 x 12 minut została ekipa z Janowic Wielkich. Triumfatorzy wygrali z Chełmskiem Śląskim 11:4 oraz z Kamienną Górą 4:3. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Kamiennej Góry, a trzecie Chełmsko Śląskie. Gimnazjum Janowice będzie reprezentować nas w dalszych rozgrywkach Coca-Cola Cup. Opiekunem drużyny jest Piotr Lesiński.

O Coca-Cola Cup słów kilka ...
Coca-Cola Cup to jeden z największych w Polsce piłkarskich turniejów młodzieżowych. W ciągu piętnastu lat wzięło w nim udział blisko 640.000 dziewcząt i chłopców. Do 16. edycji zgłosiło się 3929 zespołów, w tym 1401 żeńskich i 2528 męskich. To o ponad 400 drużyn więcej niż w 2013 roku! Najwięcej reprezentacji 361 zarejestrowano w województwie małopolskim Podczas konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podkreślono znaczenie rozgrywek dla promocji aktywnego stylu życia. W tym roku pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry” zagra blisko cztery tysiące drużyn, a najlepsze wyjadą na obóz piłkarski do Włoch. Tradycyjnie przygotowano też wiele atrakcji dla kibiców. Turniej już po raz czwarty będzie wspierał Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski przyznał, że poza sympatią do turnieju, w którym występował jako nastolatek – o przyjęciu roli ambasadora zadecydował przede wszystkim społeczny aspekt rozgrywek i fakt, że dzięki temu projektowi każdy z nas może cieszyć się pełnią życia na co dzień. – Bardzo podoba mi się rozszerzanie formuły turnieju o promocję aktywnego stylu życia. Sam żyję bardzo aktywnie i uwielbiam uprawiać rekreacyjnie różne sporty. Tak zostałem wychowany i dlatego wiem, jak ważne jest zaszczepienie miłości do ruchu i nauka systematyczności. Jeśli ktoś lubi to, co robi, to sukcesy przychodzą same. A nawet jeśli nie każdy zostanie profesjonalnym sportowcem, to aktywność fizyczna uprawiana od najmłodszych lat i edukacja na temat jej roli pomogą w pełniejszym, zdrowszym i szczęśliwszym życiu. Czuję, że przestaję już być tylko i wyłącznie ambasadorem turnieju Coca-Cola Cup, który zawsze będzie głęboko w moim sercu, a staję się ambasadorem szerszej idei związane z promocją sportu i aktywności fizycznej.

W roku piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA organizatorzy chcieliby dać wszystkim uczestnikom Coca-Cola Cup szansę na poczucie smaku tego najważniejszego futbolowego wydarzenia. W pakietach startowych uczniowie i trenerzy otrzymali m.in. breloczki z maskotką mundialu, a wszystkie szkoły zarejestrowane do udziału w turnieju dostaną piłki z limitowanej edycji Mistrzostw Świata. Każdy gimnazjalista biorący udział w rozgrywkach może też podzielić się swoją ciekawą historią związaną z futbolem. Autor najbardziej inspirującej wyjedzie, w charakterze reportera, na obóz piłkarski w Brazylii i będzie mógł zobaczyć na żywo mecz otwarcia mundialu. Z kolei zwycięzcy tegorocznej edycji Coca-Cola Cup pojadą na obóz do Włoch, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerem technicznym, firmy adidas i T-Mobile. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group