Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6047
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wygodniej z Podwala na Jasną

Piątek, 30 lipca 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wygodniej z Podwala na Jasną
Fot. TEJO
Zakończono budowę schodów na przejściu z Podwala do centrum miasta. Stopnie są znacznie wygodniejsze niż istniejące tu ostatnio przez około 20 lat. Nowe nie powinny być przedmiotem skarg.

Przejście – choć wygodniejsze niż to, na które skarżyli się nawet w pełni sprawni piesi (zwłaszcza zimą) – nie jest jednak dostosowane dla potrzeb niepełnosprawnych czy też osób z dzieckiem w wózku. Tym wciąż nie jest łatwo dostać się z centrum do przystanków autobusowych w kierunku Zabobrza i Cieplic. Ograniczony jest również dostęp do starego miasta. Ulica biegnąca przy baszcie zamkowej, gdzie mogłyby przejechać wózki, wciąż jest remontowana.

W fatalnym stanie jest także fragment nawierzchni traktu łączącego ulicę Jasną ze wspomnianym przejściem. Oburzenie mieszkańców budzi też – póki co – jakość wybrukowania samej ulicy Jasnej przy Pasażu Grodzkim. Mają nadzieję, że przed ukończeniem wszystkich prac brukarskich w rejonie nowej galerii (kostka trafi także na ulicę Grodzką) – całość zostanie odpowiednio wyrównana. Oddanie do użytku tego kwartału ulic starówki zapowiedziano na wrzesień. Pasaż Grodzki ruszy w październiku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group