Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6972
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wydział Techniczny KK zaprasza!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 7 maja 2009, 16:07
Aktualizacja: Piątek, 8 maja 2009, 23:55
Autor: Angela
Fot. Angela
Uczniowie III LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz Technikum Budowlanego skorzystali dziś z zaproszenia na spotkanie z cyklu Indywidualnych Drzwi Otwartych Kolegium Karkonoskiego. Zapoznali się z ofertą kształcenia i zwiedzili bazę dydaktyczną.

O tym, jakie możliwości studiowania czekają na przyszłych studentów Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego mówili wykładowcy tutejszej uczelni oraz organizatorka spotkań, prodziekan wydziału, Danuta Fjałkowska. Wykład uzupełniała prezentacja multimedialna, na której goście mogli zobaczyć sale wykładowe oraz obecnych i byłych studentów.

– Dzisiejsze wizyta uczniów było trzecim z tego typu spotkań, podczas których zapraszamy uczniów poszczególnych szkół, przedstawiamy im naszą ofertę, po czym uczniowie zwiedzają bazę dydaktyczną naszego wydziału. Mamy nadzieję, że zachęceni wrócą do nas podczas rekrutacji – mówiła Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego KK.

Główne atuty uczelni wymieniane podczas prezentacji to wysoki poziom kształcenia, przepiękny kampus, wspaniała atmosfera potwierdzana przez studentów, lokalizacja różnych wydziałów uczelni w jednym miejscu, co umożliwia integracje studentów oraz ciekawe kierunki.

– Od czterech lat mamy studia pierwszego stopnia i inżynierskie na kierunkach elektronika, telekomunikacja i edukacja techniczno - informatyczna. Wśród nowych kierunkach, które zostały otwarte na podstawie konsultacji z przyszłymi pracodawcami są zarządzanie i inżynieria produkcji, a już niebawem ruszy inżynieria bezpieczeństwa – wymienia Danuta Fijałkowska.

Goście spotkania sporo dowiedzieli się o uczelni. Nie ukrywali też, że zachęciło ich to do rozważenia możliwości studiowania właśnie w Kolegium Karkonoskim na Wydziale Technicznym. – Informatyka jest teraz bardzo potrzebna niemal w każdym zawodzie, dlatego bardzo możliwe, że swój los zwiąże z tą uczelnią – powiedziała nam po spotkaniu Ewa z klasy II B z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze. – Podczas spotkania przekonałam się, że są tutaj duże możliwości rozwoju, które otwierają drzwi do poważnych uczelni kształcących na kolejnych poziomach.

Równie pozytywnie spotkanie i uczelnie ocenia Dawid Antolak, który obecnie chodzi do klasy informatyczno-matematycznej. Na pytanie, czy chciałby studiować na wydziale technicznym KK, odpowiada jednak, że jeszcze tego nie wie i ma czas do namysłu.

Wykładowcy zapraszali również dzisiejszych gości oraz uczniów innych szkół na wykład otwarty "Elektronika i telekomunikacja w samolotach pasażerskich", który 15 maja o godzinie 11.00 na Wydziale Technicznym KK zostanie wygłoszony przez pilota, Stanisława Błasiaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

rymcycymcy 7-05-2009 16:13
Największy atut tej uczelni to piękne położenie wśród zieleni, alejki, krzaczki i ławeczki :)
HankaOdRumcajsa 7-05-2009 16:47
...kadra do bani... A tak to więcej się nie czepiam.
~kk man 7-05-2009 17:08
nie tylko piękne położenie wśród zieleni jest atutem tej uczelni, kiedyś tam studiowałem (obecnie już minęło dobrych parę lat jak skończyłem tą uczelnię) i powiem szczerze, że jako nieliczna z uczelni w regionie ma naprawdę dobre zaplecze dydaktyczne, mam tutaj na myśli wydział techniczny, ciekawe i nieba...lne zajęcia, oczywiście dla tych, którzy wiedzą po co idzie się na studia i na ktory kierunek, bo ciężko oczekiwać entuzjazmu od kogoś kto przychodzi na wydział techniczny po np. technikum plastycznym czy gastronomicznym tylko po to, aby dostać dyplom i mieć wyższe wykształcenie. Takie osoby tylko marnują swój czas i czas wykładowców.
~DeerHunter 7-05-2009 18:33
... i smród z pobliskiej oczyszczalni zapomniałeś dodać :D
~ktos 7-05-2009 19:40
Przeciez w KK nie ma informatyki, i nie ma tytulow informatykow.
~stef 7-05-2009 21:14
Nie wiem o co ci chodzi HankoOdRumcajsa z tą kadrą. Wszyscy ci z którymi mam do czynienia są świetnymi specjalistami i wogóle super. Czy aby masz na myśli rzeczywiście Wydział Techniczny?
~były student 8-05-2009 0:04
Miejsce KK ma rzeczywiście super (dla emetytów), z atmosferą bywa różnie! tym bardziej z wysokim poziomem kształcenia. To szkółka dla tych co nie mają szans na prawdziwą uczelnię i prawdziwy ośrodek akademicki. Ludzie! KK to strata czasu i kasy! bo nikt poważnie nie traktuje papierka po tej szkole. To kosztowna przechowalnia ludzi po szkołach średnich.
~ 8-05-2009 6:55
Taaaaa specjaliści ;) Najlepszy jest "brzuchaty admin" i jego "chuderlawy" pomagier buhahaha. Poczkajcie kto tam jeszcze ... Kamień jest ok no i oczywiście Pan J. spec ad Biernata - Boże jak to możliwe że posiadając wiedze z jednej książki można prowadzić wykład. Kadra jaka jest każdy widzi - bez samodzielnego samozaparcia niewiele się osiągnie, a osób które mogły by coś pomóc jeśli trafi się na jakiś problem jest naprawde niewiele. Aaaaa no i jeszcze słynny Pan D : "koniec zajęć" i "na drzewo"
HankaOdRumcajsa 8-05-2009 8:13
Przepraszam! Dowydziału Technicznego się nie czepiam... Ale te resocjalizacje, pedagogiki i socjoterapie to zlepek odpadków... Bóg mnie chyba uchronił, że gdzie indziej na studia swego czasu skierował...
~ 8-05-2009 8:41
dokłądnie, pedgaogika na KK to jakiś żart zbiorowisko gamoni.
~do ~były student 8-05-2009 12:29
a ty cieniasie to pewnie jestes byly student bo nie dales sobie rady i poleciales na dziekanke, a teraz pewnie jestes bezrobotnym dziadem na zasilku, albo w najlepszym wypadku zasuwasz na budowie. Wróc do podstawówki t...ku.
~banda gamoni z was 8-05-2009 12:34
powód dla którego najeżdżacie na Pana J. czy Pana D. jest prosty jesteście tłumoki i nic nie potraficie, a oni wymagają! Znam ich obu osobiscie, miałem z nimi również zajęcia i wiem jak wielu na nich narzekało, ale tylko dlatego że przyszli z jakiejś szkółki plastycznej i myśleli że za friko dostaną papierek inżyniera. A tu kupa, jak widać wymaga się od tych którzy studiują zaangażowania, więc zamknąć mordki wszyscy ci, którzy uważają, że jest tam jakiś problem edukacyjny.
~do 08-05-2009 12:29 8-05-2009 23:31
Już odpowiadam: na II roku KK dojrzałem i zacząłem zaocznie od zera na UWr, potem już było dziennie a teraz jestem MGR i pracuję. Moi koledzy z KK też skończyli KK a niektórzy też mają już MGR. Problem w tym, że nikt z nich (bez wyjątku) nie znalazł pracy w kraju. To chyba o czymś świadczy? Natomiast poziom Twojej wypowiedzi świadczy o Tobie (ale trudno się dziwić). Współczuję.
~do~do 08-05-2009 12:29 9-05-2009 7:22
Brak pracy na pewno nie dotyczy kierunków technicznych. ja jeszcze studiuje i juz pracuje. problem tylko z czasem...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group