Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6939
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wydział techniczny douczy matematyki

Piątek, 13 listopada 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wydział techniczny douczy matematyki
Fot. ......
Licealiści, których królowa nauk nie jest najmocniejszą stroną, mogą nadrobić matematyczne zaległości zgłaszając się na bezpłatne wykłady z matematyki, które w Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego poprowadzi mgr inż. Andrzej Rehlis. Pierwszy z nich już 14 listopada o godzinie 10.00.

Wydział techniczny dla wszystkich licealistów, którzy mogą zgłaszać się bez wcześniejszych zapisów, przygotował cykl sześciu wykładów. Poruszone zostaną matematyczne zagadnienia, z którymi uczestnicy mają najwięcej problemów. Na pierwszym spotkaniu licealiści wypełnią ankiety, na podstawie których przygotowywane będą kolejne zajęcia. Jeśli będzie taka potrzeba, uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, a liczba wykładów zwiększy się.

– Osoba, która poprowadzi te wykłady, jest oddana matematyce, ale również dydaktyce, dlatego mogę z całą odpowiedzialnością zapewnić, że ci, którzy przyjdą do niego na zajęcia nie tylko zrozumieją i polubią ten przedmiot, ale będą też solidnie przygotowani do matury – mówi Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Pomysł zorganizowania takich wykładów pojawił się m.in.. w kontekście obowiązkowej matury z matematyki, ale nie tylko.
– Spotkaliśmy się też z niewielką liczbą w stosunku do planowanej, rekrutowanej ilości kandydatów na studia w 2009 roku. Wielu kandydatów, którzy przychodzili do nas i mieli zamiar złożyć podanie na studia techniczne, widząc matematykę jako przedmiot na I semestrze, rezygnowało i zmieniało kierunek na inny, głównie humanistyczny.

Uznaliśmy wiec, że trzeba odczarować matematykę i pokazać, że niekoniecznie jest to coś trudnego, że można ją polubić a osoba prowadzącego pana Andrzeja Rehlisa gwarantuje, że rzeczywiście tak będzie – zapewnia Danuta Fjałkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group