Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6996
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wydział po nowemu

Sobota, 7 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 8 kwietnia 2007, 16:35
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wydział po nowemu
Fot. Archiwum
Chcesz zarejestrować groźnego psa lub załatwić kartę wędkarską? Uczynisz to w nowo powstałym wydziale ochrony środowiska i rolnictwa.

To jedna z pierwszych wcielonych w życie zmian zapowiadanych przez ekipę Marka Obrębalskiego. Nowy wydział powstał z połączenia dwóch: rolnictwa i ochrony środowiska.
Mieści się na ulicy Wojska Polskiego 36 na pierwszym piętrze (naprzeciwko siedziby urzędu miejskiego przy ulicy Sudeckiej).

Nowa jednostka połączyła kompetencje zlikwidowanych. Jej progi będą musiały przekroczyć osoby zainteresowane dokonaniem formalności w, na przykład, uzyskaniu zezwoleń na prowadzenie przez podmioty gospodarcze działalności, polegającej na usuwaniu, wykorzystywaniu i unieszkodliwianiu odpadów, dotyczących ich recyklingu, a także zapewnienia prawidłowego utrzymania oraz budowy terenów zielonych i placów zabaw w mieście.
11
W kompetencji wydziału będzie także, między innymi, administrowanie i gospodarka obwodami łowieckimi. Będzie można tam uzyskać zezwolenie na utrzymanie i hodowlę chartów i ich mieszańców oraz psów ras uznawanych za agresywne.
Urzędnicy zajmować się będą także wydawaniem kart wędkarskich, rejestracją sprzętu pływającego oraz powoływaniem społecznej straży rybackiej.
Będzie też administrował prowadzenie inwestycji i remontów na urządzeniach wodnych.

Mieszkańcy mają nadzieję, że zmiana nie skomplikuje załatwiania potrzebnych spraw i oszczędzi biurokracji przy ich formalizowaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group