Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 5773
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wydawnictwa naszej uczelni chętnie czytane

Wtorek, 3 lutego 2015, 15:09
Aktualizacja: 15:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wydawnictwa naszej uczelni chętnie czytane
Fot. KPSW
Biblioteki oferujące e–publikacje zdobywają coraz większą popularność, szczególnie w środowiskach naukowych. W jednej z największych baz tego typu – Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej, od lat prym wiodą podręczniki publikowane przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze.

Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa powstała w 2006 roku, z przekształcenia cyfrowej biblioteki należącej do Politechniki Wrocławskiej. W bibliotece cyfrowej zgromadzono zdigitalizowane materiały naukowo-badawcze i dydaktyczne przeznaczone głównie dla pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej, ale dzięki sieciowemu rozpowszechnianiu mogli z nich korzystać wszyscy użytkownicy Internetu. Prezentowane repozytorium stanowiły: skrypty, podręczniki, monografie, dysertacje oraz zbiory należące do Narodowego Zasobu Bibliotecznego. Aktualnie w bazie znajdują się publikacja należące do wszystkich uczelni wyższych z Wrocławia, ale także wyższych szkół zawodowych z Wałbrzycha, Legnicy, Nysy, Głogowa, Opola i Jeleniej Góry.

To właśnie publikacje Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze cieszą się największą popularnością wśród czytelników tej e-biblioteki.

- Od listopada 2011 roku na pierwszym miejscu znajdowała się „Poradnik metodyczny dla wychowawców” pod redakcją Zenona Ziei, naszego pracownika dydaktycznego. Odnotował on ponad 113 tysięcy wyświetleń – wyjaśnia Kazimierz Stąpór, dyrektor Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej KPSW. - Taki wynik to nie lada wyczyn. Świadczy nie tylko o przydatności podręcznika, ale przede wszystkim o jego przejrzystości i aktualności – dodaje. Sytuacja nieco zmieniła się dopiero w styczniu tego roku, gdy książka spadła na miejsce czwarte. Warto podkreślić, że inne wydawnictwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej również zajmują wysokie pozycje na liście Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1039
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group